mego@px.psg.sk
  Propozície turnajov, termíny zaujímavých šachových akcií, výsledky zasielajte na mego@seznam.cz
Archív starších správ po mesiacoch
Termínový kalendár
Linky na chess stránky
Archiv osobností
História otvorení
Šachová história
 
 

9/2023

18.9.-29.9.2023   Ohrid (MKD) MS družstiev seniorov      
20.9.-2.10.2023   Mexico City (MEX) MS juniorov U20      
23.9.-24.9.2023   Banská Bystrica 27.Open Banská Bystrica 9.kôl-25m+10s/ť zdenekgregorbb@gmail.com
27.9.-1.10.2023   Catez (SLO) ME juniorov rapid a blitz        
28.9.2023   Brno 18.Memoriál O.Šípka 9.kôl-2x15 minút JezdciJundrov@seznam.cz  
28.9.-1.10.2023   Tábor 12.Svatováclavský turnaj   sachklub.tabor@seznam.cz  
28.9.-1.10.2023   Rokytnice n.J. Rokytnický šachový turnaj 7.kôl martin.chrz@ortenix.cz    
30.9.-8.10.2023   Durres (ALB) Európsky klubový pohár        
30.9.2023   Bratislava 17.O pohár predsedu BŠK družstvá mládež wlk1977@yahoo.com
30.9.2023   Bratislava OMD rapid 2023          
30.9.2023   Boršice 15.Memoriál V.Hory mládež VOLCIK@TRADIX.CZ    
30.9.2023   Bratislava 3.Turnaj nezávislého života zdravotne postihnutý sachovaakademia@gmail.com
30.9.2023   Nepomuk 29.Memoriál Dr.Kadery 7.kôl-2x20 minút mkopriva@kma.zcu.cz  
30.9.-1.10.2023   Podbánske 31.MSR rapid (Tatrafest jeseň) 10.kôl-20m+5s/ť info@tatrafest.sk

10/2023

1.10.-6.10.2023   Podbánske 69.Tatranský pohár (T.fest jeseň) 7.kôl-90m/40ť+15m+30s/ťah info@tatrafest.sk
1.10.2023   Velvary Comax chess 9.kôl-2x20 minút sachyvelvary@post.cz
5.10.2023   Podbánske 28.Tatrablesk (Tatrafest jeseň) blesk info@tatrafest.sk
6.10.2023   Brno M brněnských univerzit 7.kôl-10m+5s/ť  
7.10.2023   Tomášovce Tomášovská liga mládeže 2 turnaje 64garry64@gmail.com    
7.10.2023   Skalica Šachový turnaj GPX 2 turnaje duro07@gmail.com    
7.10.2023   Hlinsko 10.Hlinecký dvojpěšec dvojice janka100@seznam.cz      
9.10.-16.10.2023   Sardinia (ITA) MS juniorov rapid a blitz        
10.10.2023   Brno Druhé úterý mládež mhurta@volny.cz  
11.10.2023   Bratislava Turnaj začiatočníkov mládež borintel11@gmail.com
14.10.2023   Lendak Liga mládeže Spiša-1.turnaj mládež paliol@centrum.sk    
14.10.2023   Hrabišín Grand Prix-2.turnaj mládež z.kamler@rps.cz    
14.10-27.10.2023   Sharm el S.(EGY) MS U8, U10, U12        
14.10.-15.10.2023   ČR Extraliga 1.a 2.kolo        
21.10.2023   L.Mikuláš Talent - 1.turnaj mládež pekar@chess.sk  
21.10.2023   Hlohovec Memoriál B.Tupého mládež lukas.gazovic@gmail.com    
21.10.2023   Hovězí 1.Vasto mládež sachy-mladez@seznam.cz    
21.10.-22.10.2023   SR 1.liga 1.a 2.kolo        
21.10.-28.10.2023   Harachov MČiech mládeže do 16 rokov mládež janstich98@seznam.cz    
24.10.-29.10.2023   Kouty nad Desnou MMoravy mládeže do 16 rokov mládež kopta.jiri@centrum.cz    
24.10.-6.11.2023   Terrasini (ITA) MS seniorov        
26.10.-29.10.2023   Látky MSR dorasteneckých družstiev mládež jozef.paluska@gmail.com    
26.10.-29.10.2023   Látky Fide Open Látky 7.kôl-90m+30s/ť sach@p3projekt.sk    
30.10-31.10.2023   Bratislava Rapid, blitz and fun 4 turnaje huncar.martin@gmail.com    

11/2023

1.11.-11.11.2023   Muscat (OMN) MS amatérov        
4.11.2023   Bratislava Avion Chess GPX mládež sachovaakademia@gmail.com
4.11.2023   Praha Oaza Akrop Open mládež jakub.cmiko@foosball.cz  
4.11.2023   Praha 10.Memoriál J.Hradila 7.kôl-2x20 minút        
4.11.-5.11.2023   SR Extraliga 1.a 2.kolo        
4.11.-11.11.2023   Hradec Králové 13.Open Hradec Králové 3 turnaje ave-kontakt@outlook.cz  
10.11.-21.11.2023   Budva (MNE) ME družstiev          
11.11.-18.11.2023   Brno 12.Open Brno 4 turnaje ave-kontakt@outlook.cz  
14.11.2023   Brno Druhé úterý mládež mhurta@volny.cz  
11.11.2023   Bučovice 28.Pohár města 9.kôl-2x15 minút tomasmatula79@seznam.cz    
11.11.2023   Karolinka 1.Vasto mládež sachy-mladez@seznam.cz    
12.11.-25.11.2023   Montesilvano (ITA) MS U14, U16, U18        
17.11.2023   Bijacovce 34.Memoriál A.Nováka blesk janka611@gmail.com    
18.11.2023   České Budějovice Prebor mesta 7.kôl-20m+5s/ť hostasa.p@seznam.cz  
25.11.2023   Bratislava O pohár Šachuľka Matového mládež huncar.martin@gmail.com  
25.11.-26.11.2023   SR 1.liga 3.a 4.kolo        

12/2023

2.12.2023   Rajec Šachový král Rajca          
2.12.2023   Kouty nad Desnou 29.O losinského kapra 9.kôl-15m+3s/ť rostislav.vodak@gmail.com  
9.12.-10.12.2023   SR Extraliga 3.a 4.kolo        
9.12.2023   Pardubice MČR blesk blesk        
12.12.2023   Brno Druhé úterý mládež mhurta@volny.cz  
13.12.-17.12.2023   Zagreb (CRO) ME rapid a blitz          
16.12.-17.12.2023   SR 1.liga 5.a 6.kolo        
16.12.-17.12.2023   ČR Extraliga 3.a 4.kolo        
26.12.2023   Pohorelá Štefánsky rapid 9.kôl-2x15 minút adamik@pobox.sk    
26.12.2023   L.Sliače 36.Kapustnicový turnaj 10.kôl-12m+3s/ť mr.dvorskysro@gmail.com    
29.12.2023   Zákopčie 6.Holeštiakov memoriál        
30.12.2023   Bratislava 17.Open dobrá nálada blesk borintel11@gmail.com  
30.12.2023   Světlá nad Sázavou Rapid          

1/2024

5.1.-12.1.2024   Praha 22.Open Praha 4 turnaje ave-kontakt@outlook.cz  
9.1.2024   Brno Druhé úterý mládež mhurta@volny.cz  
13.1.-20.1.2024   Mariánske Lázně 21.Open Mariánske Lázně 6 turnajov ave-kontakt@outlook.cz  
11.1.-15.1.2024   Monako ME žien rapid a blitz          
13.1.2024   SR 1.liga 7.kolo        
20.1.-21.1.2024   SR Extraliga 5.a 6.kolo        
27.1.-28.1.2024   ČR Extraliga 5.a 6.kolo        

2/2024

3.2.-4.2.2024   SR 1.liga 8.a 9.kolo        
10.2.-11.2.2024   ČR Extraliga 7.a 8.kolo        
13.2.2024   Brno Druhé úterý mládež mhurta@volny.cz  
17.2.-24.2.2024   Plzeň 12.Open Plzeň 4 turnaje ave-kontakt@outlook.cz  
24.2.-25.2.2024   SR Extraliga 7.a 8.kolo        
26.2.-7.3.2024   Praha Pražský šachový festival          

3/2024

2.3.2024   Dobrovice Rapid          
4.3.-8.3.2024   Bratislava Račiansky superturnaj          
9.3.-10.3.2024   SR 1.liga 10.a 11.kolo        
12.3.2024   Brno Druhé úterý mládež mhurta@volny.cz  
23.3.-5.4.2024   Izrael ME jednotlivcov          
28.3.-3.4.2024   Lanta (THA) 3.Lanta open (Czech tour special) 7.kôl-1,5h+30s/ťah ave-kontakt@outlook.cz  

4/2024

6.4.-8.4.2024   ČR Extraliga 9, 10.a 11.kolo        
9.4.2024   Brno Druhé úterý mládež mhurta@volny.cz  
15.4.-25.4.2024     ME družstiev seniorov          
20.4.2024   Bohuslavice Rapid          
20.4.-1.5.2024   Rhodos (GRE) ME žien          

5/2024

4.5.2024   Chlumec u Ústí n/L. Rapid          
3.5.-5.5.2024   SR Extraliga 9., 10 a 11.kolo        
7.5.-12.5.2024   Hluk MČR amatérov open 9.kôl-60m+30s/ť Formulár  
8.5.2024   Hluk MČR amatérov rapid 9.kôl-10m+5s/ť Formulár  
11.5.2024   Hluk MČR amatérov blesk 13.kôl-3m+2s/ť Formulár  
14.5.2024   Brno Druhé úterý mládež mhurta@volny.cz  
30.5.-8.6.2024   Limerick (IRL) ME škôl          

6/2024

8.6.2023   Mosty u Jablunkova Rapid          
11.6.2024   Brno Druhé úterý mládež mhurta@volny.cz  
15.6.-18.6.2024   Liptovský Ján LJ Slovakia Chess Open 8.kôl-60m+30s/ť      
15.6.-23.6.2024   Teplice 17.Open Teplice 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť      
29.6.-30.6.2024   Terchová 8.Terchová closed        

7/2024

9.7.-17.7.2024   Piešťany Slovakia Chess Open          
11.7.-18.7.2024   Thessaloniki (GRE) ME družstiev juniorov          
29.7.-2.8.2024   Bratislava Bratislavské šachové leto          

8/2024

13.8.-21.8.2024   Záhreb (CRO) ME amatérov          
15.8.-20.8.2024   Praha (CZE) ME mládeže rapid a blitz          
16.8.-25.8.2024   Jeseník 34.Jeseník open          
21.8.-1.9.2024   Praha (CZE) ME mládeže          
24.8.-29.8.2024   Bratislava 11.FIDE Open Dúbravan          
20.8.-1.9.2024   Priedhorie 27.Open Považské Podhradie          

9/2024

                 
                 
                 

10/2024

10.9.-23.9.2024   Budapešť (HUN)   Šachová olympiáda        
                 
                 

11/2024

                 
                 
                 

12/2024

                 
                 
                 

webautor Peter Mego mego@seznam.cz