mego@px.psg.sk
  MÁJ 2007
Archív starších správ po mesiacoch
Termínový kalendár
Linky na chess stránky
Archiv osobností
História otvorení
Šachová história
 
Liga družstiev ICCF
 
 
 
 

31/05 2007, 20:30 Mitropa Cup 2007 Szeged - správa GM Ján Plachetka (HUN)

CESTOVNÁ SPRÁVA z medzinárodného turnaja MITROPA CUP v Szegede (Maďarsko) 7. – 16. 5. 2007.

Obidve súťaže sme obsadili 5-členným družstvom mužov a 3-členným družstvom žien podľa nominácie SŠZ. Ja som pôsobil vo funkcii kapitána oboch družstiev a vzhľadom na pomerne plné vyťaženie pri príprave (najmä žien) som ani raz nenastúpil, rovnako ako kapitáni Chorvátska a víťazného Francúzska veľmajstri Kožul a Degraeve. Výnimkou bol český kapitán veľmajster Vokáč, ktorý v závere súťaže dva razy nastúpil. Naši muži teda odohrali celý turnaj v zostave Tibenský, Pinter, Michalík, Smoleň. V súťaži žien na dvoch šachovniciach sa vystriedali všetky tri reprezentantky, spočiatku pravidelne a v závere dohrali turnaj tie, ktorým sa najviac darilo (Borošová a Varholáková). Hracia miestnosť, ubytovanie i stravovanie bolo na jednom mieste vo veľmi dobrom hoteli Novotel neďaleko centra mesta a možno konštatovať, že všetci účastníci mali vytvorené optimálne podmienky na hru. Maďarsko sa napokon vždy vyznačovalo vysokou šachovou kultúrou a tomu zodpovedala i profesionálna organizácia.

Športovo – technické hodnotenie.
Veľmi silno obsadený turnaj mužov (na súpiskách bolo až 10 IGM) sa vyznačoval veľkou bojovnosťou a skončil tak troška nečakaným, ale zaslúženým triumfom Francúzska v zostave Wirig, Marzolo, Feller, Le Roux. Ratingovo prakticky vyrovnaná štvorica podávala stabilne vyrovnané výkony, keď z 9 zápasov dokázala vyhrať 8, z toho 6 najtesnejším rozdielom. Vynikol najmä individuálny víťaz 2. šachovnice Cyril Marzolo. Určitým prekvapením bol aj úspech Talianov, ktorí mali mohutný štart a ešte po 5. kole viedli, ale v závere nestačili prvenstvo udržať. Vyznamenal sa najmä víťaz 3. šachovnice Sabino Brunello. Tretí skončil nenápadný, ale veľmi solídny kolektív Nemecka, zatiaľ čo viac sa očakávalo od náladovo hrajúcich Chorvátov, pre ktorých je určitým zadosťučinením individuálne víťazstvo Ante Šarića na 1. šachovnici. Najväčším prepadákom je však až 7. miesto favorizovaného Maďarska, ktoré bolo najvyššie nasadeným družstvom a v domácom prostredí veľmi túžilo po víťazstve. Maďari prehrali prvých 5 zápasov, pričom prvú partiu dokázali vyhrať až v 5. kole! Až na záver sa ako-tak pozbierali a unikli z predposledného 9. miesta. Hovorilo sa o premotivovaní, ale mne sa skôr zdá, že sa niekedy alibisticky spoliehali jeden na druhého, najmä na naturalizovanú Maďarku vietnamského pôvodu Hoang Thanh Trang, tá však bola zjavne unavená po úspešnom ME žien. Slabou náplasťou pre domácich bolo, že ako jediní dokázali zdolať víťazných Francúzov.

Naše mladé družstvo malo podľa papierových predpokladov „obhájiť“ vlaňajšie posledné miesto, ale nič také nám našťastie nehrozilo, lebo chlapci statočne bojovali a nedeprimovali ich ani chvíľkové neúspechy. Naše „hviezdne časy“ boli v 5. – 6. kole, kedy sme sa prepracovali s 50% až na delenie 5. miesta, ale potom sme nezvládli objektívne ťažký žreb vo finiši a skončili sme na 9. mieste. Napriek tomu sme opúšťali bojisko so vztýčenými hlavami, veď sme dokázali vyhrať 3 zápasy a plných 7 partií. Naviac Erik Pinter s 5 bodmi z 9 o pol boda prekročil normu IM a bol hlavnou oporou kolektívu. Ostatní traja hráči uhrali svorne po 3,5 boda a pochvalu si zaslúži Róbert Tibenský, ktorého nezlomili úvodné tri prehry, v 5. kole získal cenný skalp švajčiarskeho veľmajstra Jenniho a až do konca už neprehral. Okrem toho viem z vlastných skúseností, aké je ťažké sedieť na 1. šachovnici. Petrovi Michalíkovi a Janovi Smoleňovi sa naopak viac darilo na začiatku, Peter mal dokonca solídny nábeh na normu IM, ale v závere im akosi došli sily. Obaja však získali cenné skúsenosti a to je vždy pozitívne. Matematicky sme získali o niečo viac než sme teoreticky mali a jako kapitán kladne hodnotím zodpovedný prístup všetkých hráčov k príprave i k samotnej hre.

Turnaj žien bol trocha znehodnotený tým, že 3 členské federácie neposlali ženské družstvá a situáciu zachraňovali maďarskí usporiadatelia tým, že do súťaže zaradili až 4 domáce družstvá, aby doplnili počet účastníkov na 10. Na regulárnosť to však nemalo žiadny vplyv. Celková úroveň však bola pre mňa určitým sklamaním a na rozdiel od mužského turnaja nemožno hovoriť ani o vyrovnanosti, lebo 6 slabších družstiev výkonnostne zaostávalo za prvou štvoricou, ktorá mala pred nimi pomerne výrazný náskok. O prvenstvo sa však bojovalo až do samého konca. Favorizované prvé družstvo Maďarska v zostave Szidónia Vajdová (naturalizovaná Maďarka pôvodne reprezentovala Rumunsko a suverénne vyhrala 1. šachovnicu s 8 bodmi z 9), Lili Tóthová si od začiatku vytvorilo sľubný náskok, ale do rozhodujúceho trháku sa nedostalo aj vďaka slabšej forme 2. šachovnice, ktorá občas strácala body. V 7. kole Maďarky podľahli Slovinkám a v predposlednom kole stáli zoči-voči ďalšej porážke s výborne disponovanými Slovenkami. Prípadné víťazstvo by nám otvorilo cestu ku konečnému triumfu, ale neuveriteľný skrat na 1. šachovnici nás napokon odsunul na 3. miesto, o ktoré sme ešte v poslednom kole museli tuho bojovať s druhým družstvom Maďarska. V tomto zápase došlo k zaujímavému súboju dvoch najúspešnejších hráčok na 2. šachovnici medzi našou Niki Varholákovou a Máriou Ignáczovou, ktorý skončil zaslúženou remízou tak ako celý zápas a dievčatá sa mohli radovať i z 3. miesta. Druhé skončilo mocne finišujúce Slovinsko.

Príjemným prekvapením boli vynikajúce výkony Niki Varholákovej (6,5 z 8), ktorá bola akýmsi motorom družstva a patrí jej veľká zásluha na konečnom úspechu. Vychádzala jej perfektne domáca príprava, ktorú potom inteligentne zúročila solídnou sústredenou hrou na šachovnici. Aj Zuzana Borošová na 1. šachovnici (4,5 zo 7) napriek úvodnej prehre zahrala veľmi dobre a treba dodať, že od dvojnásobnej úspešnej olympioničky som to aj právom očakával. Jej priamočiary ťah na kráľa by jej mohli závidieť mnohí mužskí kolegovia. Škoda, že jej pekný výsledok bol v 8. kole skreslený celkom zbytočnou už spomínanou prehrou s Vajdovou, keď absolútne rovnú koncovku zahrala hlboko pod svoju obvyklú úroveň. Veronika Machalová (1 z 3) bola mierne handicapovaná študijnými povinnosťami, kvôli ktorým musela prísť do Szegedu o deň neskoršie a to sa asi prejavilo poklesom formy, aj keď poctivo bojovala zo všetkých síl. Mrzí ma, že Varholáková nemala šancu korunovať svoju dobrú formu normou WIM, lebo na 2. šachovnici sa stretla len s 2 WIM. Naproti tomu Zuzka na 1. šachovnici by normu určite splnila, keby hrala všetky partie, ale spočiatku nemala potrebnú istotu a do pravej formy prišla až po dvojnásobnej pauze. Okrem toho bolo treba využiť všetky tri hráčky a v kolektívnych súťažiach záujem družstva musí dostať prednosť. Konečné tretie miesto je nesporne ďalším úspechom slovenského ženského šachu a dievčatám patrí uznanie, ale netreba to preceňovať – jednak konkurencia tentoraz nebola príliš silná a okrem toho si myslím, že sme mali aj na viac, pri väčšej dávke šťastia možno i na 1. miesto.

Cestovali sme podľa dohodnutého plánu po trase Trnava (tam pristúpil Michalík) – Bratislava – Komárno (pristúpila Borošová) – Budapest – Szeged. Autobusom cestovali Pinter a Smoleň a nasledujúci deň vlakom pricestovala Machalová. Späť sme sa vracali priamo do Bratislavy a druhé auto so šoférom Imrichom Kukelom išlo cez Komárno. Obe cesty prebehli bez problémov. Po dohode so sekretárom SŠZ Ladislavom Demkom doručím osobne oficiálne vyúčtovanie s príslušnými dokladmi 1. júla na rapid do Ružomberka. Zatiaľ len predbežná informácie je taká, že sme sa presne zmestili do rozpočtu akcie, resp. do zálohy 2.000 Euro + 10.000 Sk.

Trnava 18. 5. 2007 Ján Plachetka, Tréner a vedúci výpravy SR na Mitropa Cup

   
       

30/05 2007, 20:20 8.Turnaj štvorčlenných družstiev 2007 Považské Podhradie (SVK)

Šachový turnaj štvorčlenných družstiev sa uskutočnil po ôsmykrát v kultúrnom dome v Považskom Podhradí v tradičnom termíne – v poslednú májovú nedeľu. Už niekoľko týždňov pred turnajom museli organizátori turnaja z ŠK Považské Podhradie vyhlásiť stop ďalším prihláškam – kapacita miestnosti (34 družstiev) bola naplnená. V praxi to znamená približne 150 šachistov, nakoľko každé štvorčlenné družstvo môže mať náhradníka.

Chýr o dobrom turnaji sa šíri ľahko. A ďaleko. Až do Chorvátskej Rijeky, odkiaľ prišli štyri družstvá, ako aj na Moravu a do Čiech, odkiaľ prišli tiež štyri družstvá. A nie hocijaké. Stará parta medzinárodného majstra Fera Vrány s priemerným ELOm takmer 2400 bodov, sa netajila ambíciami na celkové víťazstvo. Po napínavom priebehu, keď v ich v piatom kole porazilo družstvo Modry, museli zabrať naplno a nakoniec získali prvenstvo s 28,5 bodmi pred druhou Modrou (27,5 boda) a extraligovým družstvom Trenčína 23,5 bodu). Štvrté miesto patrilo ďalšiemu moravskému družstvu – BYDO Zakřany (22,5 bodu. Až piata priečka sa tentoraz ušla minuloročnému víťazovi – Dunajskej Strede (22 bodov). Na šiestom mieste skončilo družstvo Inbest Dunajov (21 bodov). Prvé družstvo Považskej Bystrice skončilo trináste (19 bodov). V kategórii žiackych družstiev zvíťazilo družstvo juniorov Považskej Bystrice pred kadetmi Rječina (Chorvátsko). Dovidenia o rok v poslednú májovú nedeľu 2008 na deviatom ročníku turnaja štvorčlenných družstiev. (Peter Bielik ŠK Považské Podhradie)

Kompletné výsledky a zostavy družstiev 8.ročníka Turnaja štvorčlenných družstiev 2007 Považské Podhradie si môžete pozrieť tu.

Buletin vydaný pred turnajom mapujúci predchádzajúcich sedem ročníkov si môžete stiahnúť tu. (4,5Mb)

   
IM Róbert Tibenský (2422)   IM Pavel Zpěvák (2405)  
   
IM Tomáš Petrík (2522)   Marin Relja (vedúci výpravy chorvátskych družstiev)  
   
Karol Motúz (2311)   Milan Ráchela (2332)  
 

30/05 2007, 19:30 O šachové království 2007 Frýdek-Místek (CZE)

Šachové království ovládli Vojtěch Konvička a Kristýna Šopková

Turnaje jednotlivců pro děti z mateřských škol vyvrcholily dne 26. 5. 2007 kláním O šachové království. Mezi 47 přítomnými hráči byl nejúspěšnější Vojtěch Konvička a mezi dívkami Kristýna Šopková. (Antonín Surma)

Foto partie >>>     Foto vyhodnocení >>>     Výsledková tabulka >>>

Beskydská šachová škola: http://www.chessfm.cz/

30/05 2007, 19:00 6.Turičný turnaj 2007 Hranovnica (SVK)

Šachový klub Hranovnica usporiadal 6.ročník Turičného turnaja. Turnaj sa hral v nedelu 27.5.2007 na 7.kôl švajčiarským systémom tempom 2x15 minút. Výsledky a fotografie z turnaja zaslal p.Peter Roth.

Konečné poradie v turnaji registrovaných hráčov po 7.kole:
1.Krajňák Juraj (KdV Kežmarok 2200) 6,5b 2.Jeleň Peter (ŠK Liptov 2009) 6,5b 3.Krajňák Ján (ŠO Svit 2140) 5b 4.Knežník František (ŠK Spišské Bystré 1985) 5b 5.Hoták Marián (KdV Kežmarok 1977) 5b 6.Stromp Július (ŠK Bijacovce 2027) 5b 7.Kanoš Jozef (Gindura Pohorelá 2031) 4,5b 8.Ďurka Ján (ŠK Hranovnica 1982) 4,5b 9.Fedor Marián (ŠK Hranovnica 1915) 4,5b 10.Ondruško Ladislav (LŠ Poprad 1876) 4,5b ....

Konečné poradie v turnaji neregistrovaných hráčov: 1.Vernarec Peter (Vernár) 3b 2.Krett Ján (Hranovnica) 2b 3.Štrbian Kristián (Vernár) 1,5b ....

ŠK Hranovnica: http://www.skhranovnica.chess.sk

       
   
Prvé miesto Juraj Krajňák   Druhé miesto Peter Jeleň  
   
Tretie miesto Ján Krajňák   Súboj víťazov  

30/05 2007, 18:30 Prebor Brna v bleskovej hre jednotlivcov 2007 (CZE)

V utorok 29.5.2007 sa brnenskom Bobycentre konal Prebor Brna v bleskovej hre jednotlivcov. V turnai zvíťazil Martin Červený z Duras Brno pred Ladislavom Urbancom Lokomotíva Brno a Petrom Skácelíkom z Durasu Brno. Výsledky preboru zaslal p.Jan Kalendovský.

Konečné poradie Finále A:
1.Martin Červený (Duras) 12,5b 2.Urbanec Ladislav (Loko) 12b 3.Skácelík Petr (Duras) 11b 4.Chytílek Roman (Duras) 10b 5.Kratochvíl Milan (Loko) 9,5b 6.Mudra Tomáš (Duras) 9b 7.Vymazal Bronislav (Loko) 9b 8.Kratochvíl Karel (Loko) 9b 9.Tajovský Martin (Duras) 6,5b 10.Závodný Zdeněk (Univ) 6,5b .... 16 hráčov

Kompletné výsledky Preboru Brna v bleskovej hre jednotlivcov 2007 si môžete pozrieť tu.

Lokomotiva Brno: http://www.tenzor.cz/SKLokoBrno/

29/05 2007, 20:50 Listina talentov SŠZ 2007-2008 (SVK)

Slovenský šachový zväz vydal novú Listinu talentov SŠZ platnú pre sezónu 2007-2008.
Do listiny talentov SŠZ sa zapisujú všetci hráči, ktorí dosiahli na národnom šampionáte predpísaný limit. Zápis v listine trvá dva roky. Pre kategórie do 8 ,do 10 a do 12 rokov rokov stačí na zápis výsledok minimálne +1 (v deväťkolovom turnaji M SR zisk aspoň piatich bodov, v sedemkolovom turnaji aspoň štyroch bodov). V ostatných kategóriách sa do listiny zapisujú prví piati hráči, ak v turnaji štartovalo aspoň 20 háčov, prví traja hráči sa zapisujú vtedy, ak v turnaji štartovalo menej než 20 hráčov. 

Na podporu talentovanej mládeže na turnaje poriadané Šachovým klubom Považské Podhradie majú hráči uvedení v listine talentov štartovné zdarma. Pomôžte vytvoriť listinu výhod pre hráčov z listiny talentov ! Prípadné výhody zasielajte na moju mailovú adresu pre propagáciu na stránkach SŠZ.

Kompletnú listinu talentov SŠZ platnú pre sezónu 2007-2008 si môžete pozrieť tu.

       
Veronika Gažíková (ŠK Prievidza) Oliver Spaček (Slovan T.Teplice) Viktor Haring (ŠK Junior B.Bystrica) Dávid Varga (ŠK D.Streda)

29/05 2007, 20:00 Sústredenie talentovanej mládeže 2007 Tatranská Lesná - propozície (SVK)

Trénerska komisia Slovenského šachového zväzu a CTM Liptovský Mikuláš poriadajú "Sústredenie talentovanej mládeže v Tatranskej Lesnej v termíne 22.6.-28.6.2007. Sústredenie je určené pre mládež od 6 do 12 rokov. Súčasťou sústredenia je 7 - kolový turnaj so zápočtom na národné ELO SR. Bližšie informácie a prihlášky na Juraj Ivan.

Kompletné propozície Sústredenia talentovanej mládeže 2007 Tatranská Lesná si môžete stiahnúť tu.

Slovenský šachový zväz: http://www.chess.sk

Kalendár turnajov na Slovensku a v Čechách k dispozícii tu.

29/05 2007, 19:30 1.World Women´s Chess Team Championship 2007 Jekaterinburg (RUS)

Dnes v sobotu 19.5.2007 v ruskom Jekaterinburgu začali 1.Majstrovstvá sveta družstiev žien. Medzi desiatkou štartujúcich družstiev je i české družstvo v zložení Jacková, Sikorová, Blažková a Němcová.
Desiatku zúčastnených tvoria Čína (2455), Gruzínsko (2454), Rusko (2449), Ukrajina (2444), Polsko (2386), Arménsko (2341), Nemecko (2330), Vietnam (2301), Česká republika (2287) Botswana.

Konečná tabulka turnaja po 9.kole:

1 China  *  4 3,5 2 4 2,5 3,5 3,5 3,5 4 17 30,5
2 Russia 0  *  2 3 2,5 3 3,5 2,5 3,5 4 15 24,0
3 Ukraine 0,5 2  *  3 2,5 2 3,5 3 3 4 14 23,5
4 Georgia 2 1 1  *  3 2 2,5 2 2,5 4 11 20,0
5 Poland 0 1,5 1,5 1  *  3 2 3 3,5 4 9 19,5
6 Germany 1,5 1 2 2 1  *  2 2,5 2 4 8 18,0
7 Vietnam 0,5 0,5 0,5 1,5 2 2  *  2,5 3 4 8 16,5
8 Armenia 0,5 1,5 1 2 1 1,5 1,5  *  4 4 5 17,0
9 Czech Republic 0,5 0,5 1 1,5 0,5 2 1 0  *  4 3 11,0
10 Botswana 0 0 0 0 0 0 0 0 0  *  0 0,0

Kompletné výsledky na Chess-Results.com: http://www.chess-results.com/tnr6547.aspx?lan=1

Oficiálna stránka turnaja: http://www.chesswomen.com/en/country/index.php Online prenos Partie stiahnutiu


28/05 2007, 20:25 Konkurzy na usporiadanie MSR mládeže pre rok 2008 (SVK)

Slovenský šachový zväz vyhlasuje konkurzy na usporiadanie Majstrovstiev Slovenska mládeže jednotlivcov a družstiev pre rok 2008. Doplňujúce informácie ku konkurznému konaniu poskytuje sekretariát SŠZ, predseda KM SSZ Ing. Zdenek Gregor Termín podania prihlášok do konkurzu je do 30.11.2007.

Majstrovstvá Slovenska mládeže jednotlivcov do 10, 12, 14, 16 a 18 rokov D a Ch (február-marec 2008)
Majstrovstvá Slovenska mládeže do 8 rokov CH a D a 10 rokov rapid (24.5.2008)
Majstrovstvá Slovenska mládeže jednotlivcov 12, 14 a 16 rokov Ch a D v rapid šachu (máj 2008)
Majstrovstvá Slovenska mládeže družstiev mladších a starších žiakov (19.5.2008 / 26.5.2008)
Majstrovstvá Slovenska mládeže dorasteneckých družstiev - Finále DL SR (10.5.-11.5.2008)
Majstrovstvá Slovenska juniorov a junioriek (21.6.-1.7.2008)

Kompletné vyhlásenie konkurzov na usporiadanie MSR mládeže pre rok 2008 si môžete pozrieť tu.

Slovenský šachový zväz: http://www.chess.sk

28/05 2007, 20:00 Majstrovstvá Slovenska juniorov 2007 Stará Bystrica - propozície (SVK)

Slovenský šachový zväz a Šachový klub Caissa Čadca poriadajú v termíne 22.7.-28.7.2007 Majstrovstvá Slovenska v šachu 2007 Juniorov a Junioriek. Na programe budú dva samostatné uzatvorené turnaje pre 10 juniorov a 10 junioriek (ročník 1987 a mladší).Turnaj je nominačný pre účasť na MS juniorov a junioriek 2007 v Arménsku. Riaditeľ turnajov p.Rudolf Jurčík.

Kompletné propozície Majstrovstvá SR juniorov 2007 Stará Bystrica si môžete pozrieť tu.

Slovenský šachový zväz: http://www.chess.sk

Kalendár turnajov na Slovensku a v Čechách k dispozícii tu.

28/05 2007, 19:00 37.Bosna 2007 Sarajevo (BIH)

V termíne 18.5.-28.5.2007 sa hrá 37.ročník už tradičného veľmajstrovského turnaja v Sarajeve. Účastníkom turnaja A je i Segei Movsesian (2642).

Hráči v turnaji: Alexander Morozevich (RUS 2762), Nigel Short (ENG 2691), Artyom Timofeev (RUS 2658), Ivan Sokolov (NED 2655), Sergei Movsesian (SVK 2642), Borki Predojevic (BIH 2609)

Kolo 10 (28.5.2007)
Morozevich, Alexander - Predojevic, Borki 1/2 31 B42 Sicilian Paulsen
Short, Nigel D - Movsesian, Sergei 1/2 38 B81 Sicilian Keres Attack
Timofeev, Artyom - Sokolov, Ivan NED 0-1 40 C88 Ruy Lopez Closed

Konečné poradie v turnaji A po 10.kole: 1. Movsesian, Sergei g SVK 2642 6.5; 2. Predojevic, Borki g BIH 2609 5.5; 3. Sokolov, Ivan NED g NED 2655 5.0; 4. Morozevich, Alexander g RUS 2762 5.0; 5. Short, Nigel D g ENG 2691 4.5; 6. Timofeev, Artyom g RUS 2658 3.5 Partie k stiahnutiu

Konečné poradie v turnaji B po 9.kole:1. Drasko, Milan g MNE 2543 6.0; 2. Stojanovic, Dalibor m BIH 2473 6.0; 3. Atalik, Suat g TUR 2584 6.0; 4. Jakovljevic, Vlado m BIH 2419 5.0; 5. Zugic, Igor m CAN 2481 4.5; 6. Ljubicic, Filip m CRO 2396 4.5; 7. Runic, Zoran m BIH 2414 4.0; 8. Tomic, Bosko f BIH 2393 3.5; 9. Vukic, Milan g BIH 2505 3.5; 10. Trkulja, Goran f BIH 2317 2.0 Partie k stiahnutiu

Oficiálna stránka turnaja: http://www.skbosna.ba


 

27/05 2007, 20:50 8.Turnaj štvorčlenných družstiev 2007 Považské Podhradie (SVK)

Už tradične sa v poslednú májovú nedelu 27.5. roku 2007 uskutoční ďalší v poradí už 8.ročník medzinárodného open turnaja štvorčlenných družstiev. Hralo sa na 9.kôl švajčiarským systémom, tempom 2x15 minút a v turnaji štartovalo 34 družstiev z Chorvátska, Českej republiky a Slovenskej republiky. Turnaj bol zároveň i Majstrovstvami Trenčianského kraja v rapid šachu družstiev. V priebehu niekoľkých dní sa k turnaju ešte vrátim a uverejním ďalší materiál: buletin vydaný pred turnajom, súpisky družstiev, komentár a niekoľko fotografii najsilnejších hráčov turnaji.

Konečné poradie v turnaji po 9.kole:
1.Stará Parta (CZE-Zpěvák, Mudrák, Vrána, Blumel) 28,5b 2.Šlahač Modra (SVK-Petrík, Matejovič, Federič, Báňas, Mydlárik) 27,5b 3.ŠK Trenčín Galaktikos (SVK-Mikita, Kubača, Maslík, Srvátka) 23,5b 4.Bydo Zakřany (CZE) 22,5b 5.ŠK Dunajská Streda 1 (SVK) 22b 6.Inbest Dunajov (SVK) 21b 7.ŠKŠ Dubnica nad Váhom Krováci (SVK) 21b 8.ŠKŠ Dubnica nad Váhom Záchranári (SVK) 20b 9.TJ Mladosť Žilina 2 (SVK) 20b 10.Bánovce Pochutiny (SVK) 20b .... 34 družstiev

Kompletné výsledky družstiev 8.ročníka Turnaja štvorčlenných družstiev 2007 Považské Podhradie si môžete pozrieť tu.

       
   
Víťazné družstvo Stará Parta (CZE)   Druhé miesto Modra  
   
Tretie miesto Trenčín   Majster kraja Dubnica nad Váhom  

27/05 2007, 19:55 2.Memoriál Alfréda Rochlitza 2007 Prešov (SVK)

2. ročníka Memoriálu Alfréda Rochlitza, sa konal v sobotu 25.5.2007 v pekných zrekonštruovaných priestoroch Metodického centra v Prešove. Pán Alfréd Rochlitz pracoval ako stredoškolský profesor, učil na gymnáziu. Celý život sa venoval mládeži a šachu. Organizátori ŠK Slávia PU,  MC Prešov, pán Daniel Rochlitz - pripravili hráčom príjemné prostredie, cez prestávky poskytli občerstvenie a tým najlepším hráčom odovzdali na záver pekné ceny. Hralo sa v dvoch kategóriách, A, B (1991 a ml.), tempom 30 min.
Prešov pripravuje 4.6.2007 pod vedením primátora mesta JUDr. Pavlom Hagyarim na námestí v centre mesta simultánka so slovenským šachistom  Ľ.Ftáčnikom. Výsledky z turnaja a komentár zaslal p.
Jaroslav Košeľa.

Konečné poradie v turnaji A:
1.Demeter Peter (2299 ŠK Tatran Prešov) 4,5b 2.Križ Mário (2173 ŠK Tatran Prešov) 4,5b 3.Mazúr Štefan (2156 ŠK Zemplín Michalovce) 4,5b 4.Mrvová Alena (2234 ŠK Tatran Prešov) 4,5b 5.FM Jacko Vladimír (2175 Prvý ŠK Prešov) 4b .... 22 hráčov

Konečné poradie v turnaji B:
1.Nemergut Michal (1533 ŠO ŠKM Stará Ľubovňa) 5,5b 2.Košeľová Zuzana (1504 Slávia PU Prešov) 5b 3.Rybovič Miroslav (1415 ŠO ŠKM Stará Ľubovňa) 4,5b 4.Kandráč Maroš (1674 Šachový Klub Sabinov) 4,5b 5.Novotný Adam (1423 Slávia PU Prešov) 4,5b .... 34 hráčov

Kompletné výsledky 2.ročníka Memoriál Alfréda Rochlitza 2007 Prešov si môžete stiahnúť tu.


Mesto Prešov

27/04 2007, 20:05 Finále dorasteneckej ligy 2006/2007 Dunajská Streda (SVK)

Z poverenia VV SŠZ usporiadala 26.5.2007 ŠK Dunajská Streda, v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom, mestom a MsKS Dunajská Streda, finále Dorasteneckej ligy Majstrovstiev Slovenska v šachu 2006/07. V turnaji suverénym spôsobom zvíťazilo domáce družstvo ŠK Dunajská Streda.
Bližšie informácie si môžete pozrieť na stránke SŠZ, kde v najbližších dňoch pribudne komentár k podujatiu i fotogaléria.

Kompletné výsledky Finále dorasteneckej ligy 2006/2007 Dunajská Streda si môžete pozrieť tu.

Šlovenský šachový zväz: http://www.chess.sk

27/05 2007, 19:55 4.Memoriál Jána Kavuliča 2007 Margecany (SVK)

V sobotu 26.5.2007 sa za účasti 18 hráčov hral víkendový rapid turnaj i v Margecanoch. V turnaji zvíťazil Maroš Koval (2198) z Prešova. Na nízkej účasti 9.kolového turnaja sa podielali kolízie s inými turnajmi a podľa môjho názoru i slabšia propagácia tohto turnaja.

Konečné poradie v turnaji po 9.kole:
1.Koval Maroš (2198 Prvý ŠK Prešov) 7b 2.Sremaňák Slavomír (2091 Prvý ŠK Prešov) 6,5b 3.Holečko Rastislav (2263 ŠK Zemplín Michalovce) 6b 4.Regec Viliam (2096 OŠK Margecany) 6b 5.Starzec Juraj (2019 OŠK Margecany) 5,5b 6.Regec Viliam (2218 ŠO TJ Slovan Gelnica) 5b 7.Foglar Ivan (2072 OŠK Margecany) 5b 8.Miček Jaroslav (2087 OŠK Margecany) 5b 9.Pacholský Martin (1991 OŠK Margecany) 5b 10.Pacholský Radovan (1878 OŠK Margecany) 4,5b .... 18 hráčov

Chess-Results.com: http://chess-results.com/tnr6611.aspx?tnr=6611&art=1&lan=1&mm=1&m=-1

 

27/05 2007, 19:50 13.Memoriál Karla Bartoše 2007 Dolní Nemčí (CZE)

V obci Dolní Nemčí sa v sobotu 27.5.2007 konal 13.ročník víkendového rapid turnaja "Memoriál Karla Bartoše". V turnaji na 9.kôl tempom 2x15 minút favoritom vypálil rybník Petr Kicmer (2198) z Baníka Havířov. V turnaji štartovalo 84 hráčov z Českej republiky, Srbska a Slovenskej republiky.

Konečné poradie v turnaji po 9.kole:
1.Kicmer Petr (CZE 2198) 8b 2.IM Sosna Jan (CZE 2402) 7b 3.Riška Lubomír (CZE 2257) 7b 4.Symersky Petr (CZE 2090) 7b 5.FM Karlík Vladimír (CZE 2276) 6,5b 6.Dobrotka Martin (SVK 2211) 6,5b 7.Shánel Jaroslav (CZE 2166) 6,5b 8.FM Vrána František (CZE 2297) 6,5b 9.IM Zpěvák Pavel (CZE 2411) 6,5b 10.FM Mudrák Josef (CZE 2336) 6b .... 84 hráčov

Chess-Results.com: http://chess-results.com/tnr6605.aspx?tnr=6605&art=1&lan=1&mm=1&m=5

 

27/05 2007, 19:40 Uzatvorený ženský veľmajstrovský turnaj 2007 Jakarta (INZ)

Slovenská reprezentanka WGM Regina Pokorná zvíťazila na uzatvorenom ženskom turnaju v Indonédzskej Jakarte. V turnaji šratovalo 6 hráčok.

Konečné poradie v turnaji 10.kole:
1.Pokorna, Regina (2343) 6,5b 2.Krivec, Jana (2341) 6b 3.Sukandar, Irine Kharisma (2217) 6b 4.Karlovich, Anastasia (2266) 5b 5.Zdebska, Natalia (2335) 5b 6.Lindiawati, Evi (2133) 1,5b

Bližšie informácie z turnaja: http://id.indochess.com/news.php?news_id=2356


27/05 2007, 19:15 4.Open Orlová 2007 (CZE)

Šachový oddiel SK Slávia Orlová  v spolupráci s mestom Orlová poriada 4.ročník mezinárodného šachového turnaja "OPEN Orlová 2007". Turnaj se uskutoční v termíne 19.5.2007 do 26.5.2007 v Dome kultúry Orlová. Hrať sa bude švýcarským systémom na 9 kol s hracím tempom 2 hodiny na partiu + 30 s za každý prevedený ťah. Výsledky budú započítáné na FIDE a LOK ČR.

Konečné poradie v turnaji po 9.kole:
1.IM Michenka Jozef (CZE 2344) 7b 2.FM Helis Tadeusz (POL 2312) 7b 3.Bolacky Jiri (CZE 2281) 7b 4.IM Vesselovsky Serguei (CZE 2368) 6,5b 5.IM Weglarz Leszek (POL 2273) 6,5b 6.IM Sikora-Lerch Jan (CZE 2285) 6,5b 7.Zabystrzan Pavel (CZE 2333) 6,5b 8.Podlesny Pavel (CZE 2160) 6,5b 9.Antosik Alois (CZE 2273) 6b 10.Mitura Václav (CZE 2184) 6b . ... 98 hráčov

Chess-Results.com: http://chess-results.com/tnr6563.aspx?tnr=6563&art=1&lan=1&mm=1&m=-1

Šachový klub SK Slávia Orlová: http://www.sachyorlova.cz/

25/05 2007, 21:20 Majstrovstvá ČR železničiarov 2007 Kořenov (CZE)

Mistrovství ČR železničářů se uskutečnilo v Kořenově 11.-13. května 2007 za účasti 22 hráčů, kteří postoupili ze tří oblastních kol. Řídili osvědčení rozhodčí Martin Kukačka za počítačem a Vladimír Šišák v poli. Hrálo se na 7 kol, 1 hodina na partii, při rovnosti bodů rozhodoval především –zde tradičně- vyšší počet výher. Zvítězil Martin Mužík (2210) z olomoucké oblasti s 5 body, následovali 2.-8. Jiří Groh (2158), Ladislav Winkelhöfer (2110), Lukáš Efler (2247), Jiří Horák (2161), Václav Mitura (2183), Zdeněk Růžička (2100) a Michal Běloušek (2050) se 4,5 body. První tři hráči získali poháry, prvních sedm právo účasti na regionálním mistrovství USIC na podzim v Polsku.

Na mistrovství ihned navázal Mezinárodní turnaj železničářů 13.-15. května tamtéž, při stejném hracím systému. Poháry získali Lukáš Efler 6 bodů, David Efler (2233) 5,5 a Zdeněk Růžička 5, následovali Eddy van Espen (Belgie, 2153) 5, Jiří Groh, Ivo Spěváček (1958), Stefan Eggenberger (Švýcarsko, 2000) 4,5 bodů a dalších 23 hráčů. (Zdeněk Růžička).

Konečné poradie v turnaji MČR železničiarov:
1.Mužik Martin (2210 OLC) 5b 2.Groh Jiří (2157 PHA) 4,5b 3.Winkelhofer Ladislav (2110 PLZ) 4,5b 4.Efler Lukáš (2247 PHA) 4,5b 5.Horák Jiří (2161 PHA) 4,5b 6.Mitura Václav (2183 OLC) 4,5b 7.Růžička Zdeněk (2100 PHA) 4,5b 8.Běloušek Michael (2050 OLC) 4,5b 9.Trávniček Petr (2108 OLC) 4b 10.Bartoš Alois (2057 PLZ) 3,5b .... 22 hráčov

Kompletné výsledky Majstrovstvá ČR železničiarov 2007 Kořenov si môžete pozrieť tu.

 

25/05 2007, 20:50 Prebor Brna v bleskovej hre družstiev 2007 (CZE)

V utorok 22.5.2007 sa brnenskom Bobycentre konal Prebor Brna v bleskovej hre družstiev. Súčasťou podujatia bola i oslava stých narodenín pána Jana Maláska. Skvelý komentár k celému podujatiu a fotogalériu zaslal p.Jan Kalendovský.

Konečné poradie Finále A:
1.Duras Brno A 39,5b 2.Loko Brno A 39b 3.Duras Brno B 29b 4.Loko Brno B 29b 5.Duras Brno C 24b 6.Loko Brno C 23,5b 7.Průkopník Bystrc 18b 8.Moravská Slávie A 15,5b 9.ŠK 64 Brno B 14,5b 10.ŠK 64 Brno A 13,5b 11.Duras Brno D 11,5b 12.Moravská Slávie B 7b

Kompletné výsledky Preboru Brna v bleskovej hre družstiev 2007 si môžete stiahnúť tu.

Lokomotiva Brno: http://www.tenzor.cz/SKLokoBrno/

25/05 2007, 20:10 USA championship 2007 Stillwater (USA)

V termíne 15.5.-23.5.2007 sa hrá v oklahomskom meste Stillwater hrá šampionát USA pre rok 2007. V turnaji štartuje 36 hráčov.

Konečné poradie v turnaji po 9.kole:
1 Alex Shabalov 2671 7 2 Alex Onischuk 2712 6.5 3 Greg Kaidanov 2686 6 4 Yury Shulman 2667 6 5 Julio Becerra 2608 6 6 Sergey Kudrin 2612 5.5 7 Boris Gulko 2660 5.5 8 Varuzhan Akobian 2651 5.5 9 Alex Stripunsky 2664 5.5 10 Jaan Ehlvest 2683 5 .... 36 hráčov

Oficiálna stránka turnaja: http://www.monroi.com/tournamentgate/USChamp07/ Partie k stiahnutiu Onlineprenos


 

23/05 2007, 20:50 1.Putovný pohár priateľstva na pamiatku Emila Tatárika 2007 - propozície (SVK)

Šachový klub Bašta Nové Zámky, Mesto Nové Zámky, Nitriansky samosprávny kraj a Šachový zväz Nitrianskeho kraja poriada v termíne 29.7.-4.8.2007 v Nových Zámkoch 1.ročník medzinárodného šachového turnaja "Putovný pohár priateľstva na pamiatku Emila Tatárika". Hrať sa bude 9.kôl švajčiarským systémom tempom 2x1,5 hodiny na 30 ťahov + 2x1 hodina na dohrávku. Propozície zaslal a na turnaj pozýva p.Mário Horváth.

Kompletné propozície 1.ročníka Memoriálu Emila Tatárika 2007 v Nových Zámkoch si môžete pozrieť tu.

Šachový klub Bašta Nové Zámky: http://www.nzsk.szm.sk

Kalendár turnajov na Slovensku a v Čechách k dispozícii tu.


Mesto Nové Zámky

23/05 2007, 20:20 5.Memoriál Josefa Vozáka 2007 Skalička (CZE)

Početnou účast 22 čtyřčlenných družstev měl na startu Memoriál ing.Josefa Vozáka 19.5.2007. Zdejší šachový oddíl TJ Sokol uspořádal na památku svého dlouholetého člena již 5. ročník soutěže, která měla letos výborné obsazení a kromě celé řady KM se v sestavách objevila i jména tří mistrů FIDE (Mudrák 2355, Bělunek 2317, Karlík 2295). Favorizovanou Kroměříž A (Mudrák, Karlík, Jablečník, Kašík) předstihli vyrovnaným výkonem hráči Holešova (Cagašík, Sojka, Šudřich, Rafaja) dělající čest zvolenému označení, další pole bylo zejména ve středu tabulky hodně vyrovnané. Ze tří domácích celků zahrálo nejlépe ”áčko”, které z boje o 5. místo odpadlo až prohrou 1:3 v posledním kole. Hrálo se tempem 2x15 minut olympijským způsobem.

Pořadí: 1.”Drtiči” Holešov 28, 2. Slávia Kroměříž A 27,5, 3.-4. Slávia Kroměříž B, SK Přerov A 22, 5. ŠKZ Vsetín 19,5, 6.-8. SK Boršice, Lok.Zábřeh A, Lok.Zábřeh B 19, 9.-12. Sokol Hutisko, Sokol Skalička A, Sokol Ústí u Vsetína, TJ Mosty u Jablunkova 18,5, 13.-16. SK Přerov B, MKS Holešov, Spartak Přerov, SK Prostějov A 18, 17. TJ Zlaté Hory 17,5, 18. Sokol Skalička B 13,5, 19. Sokol Skalička C 13, 20. SK Prostějov B 12, 21.”Zbytek světa” 10, 22. TJ Hranice na Mor. 8

Nejlepší žena Zdeňka Blümelová (Kroměříž B) získala 5,5, skvěle se držel i někdejší finalista korespondenčního MS pan Zdeněk Nečesaný (*1926, Sp. Přerov) 6,5. Nejstarším účastníkem byl Inocenc Němec (*1922!, SK Přerov) 3,5, nejmladším pak Tomáš Vozák (*1998, Skalička C) 2.

Jednotlivé šachovnice vyhráli: /1/ Mudrák (Kroměříž A) 7,5, Cagašík (Holešov) 7, D.Parák (Ústí) 6,5 – /2/ Karlík (Kroměříž A 8, Juříček (Vsetín), Reichl (Zábřeh B) oba 6,5 – /3/ Přikryl (SK Přerov A) 7,5, Kučera (SK Přerov B), Nečesaný (Sp.Přerov) oba 6,5 – /4/ Rafaja (Holešov) 9, Zajíček (MKS Holešov) 7, Náplava (Boršice) 6.

V závěru s vyhodnocením a bohatými věcnými i naturálními cenami byla přítomna i starostka obce paní Petra Kočnarová. Na vzorně zorganizované soutěži se podílel celý tým domácích pořadatelů v čele s.Jaromírem Vozákem a rodinnými příslušníky, sponzorovaly firmy: Skalagro a.s., Sklenářství VIOL, Stavitelství Martin Čadra, Hospůdka “U Bagarů”, Reprotech, Papírnictví Astra, Elektrospektrum, Lázně Teplice n/B., Váhala s.r.o., Keramika Rusava a smozřejmě obec Skalička, resp. Mikroregion Hranicko. – Celou soutěž uzavřel ještě tradiční bleskový turnaj s účastí 55 hráčů a výsledkem: 1.Cagašík (Holešov), 2.Karlík (Kroměříž), 3.Strašil (Zábřeh). (Stanislav Juříček).

Kompletné výsledky 5.ročníka Memoriálu Josefa Vozáka 2007 Skalička si môžete stiahnúť tu.


Obec Skalička

22/05 2007, 19:45 Memoriál FM Franza Stoppela 2007 Wien - propozície (AUT)

V termíne 30.6.-6.7.2007 sa vo Viedni uskutoční medzinárodný šachový turnaj "Memoriál FM Franza Stoppela". Turnaj sa bude hrať na 7.kôl švajčiarským systémom tempom 2 hodiny/40 ťahov + 1 hodina na dohrávku. V mene organizátorov propozície zaslala p.Marie Pachtová.

Kompletné propozície šachového turnaja Memoriál FM Franza Stoppela 2007 Wien si môžete stiahnuť tu.

Kalendár turnajov na Slovensku a v Čechách k dispozícii tu.

 

21/05 2007, 21:20 12.Moedlinger Aktivschachturnier 2007 Moedling - propozície (AUT)

V nedelu 2.9.2007 sa bude hrať v rakúskom Moedlingu už 12.ročník medzinárodného šachového turnaja v rapide. V turnaji už tradične štartujú slovenskí a českí hráči. Turnaj sa bude hrať na 7.kôl tempom 2x20 minút. Propozície za organizátorov zaslal p.Jan Vavrak.

Kompletné propozície rapid šachového turnaja 12.Moedlinger Aktivschachturnier 2007 si môžete pozrieť tu.

Kalendár turnajov na Slovensku a v Čechách k dispozícii tu.

 

21/05 2007, 21:00 13.Memoriál Milana Hrivnáka 2007 Turček (SVK)

V sále kultúrneho domu malebnej obce Turček sa konal 19.5.2007 tradičný, už XIII. ročník víkendového turnaja Memoriál Milana Hrivnáka v rapid šachu, ktorý zorganizovala miestna TJ Tatran v spolupráci s Obecným úradom Turček.
V 9-kolovom turnaji s hracím tempom 2x 15 minút sa zišla štyridsiatka hráčov zo 17 slovenských klubov, a možno povedať, že kvalita predčila kvantitu. Podľa štartovnej listiny bolo priemerné ELO prvej desiatky hráčov – veľmi slušných 2163 (prvá dvadsiatka mala priemer 2052, tridsiatka 1943 a celkové priemerné ELO turnaja bolo 1818). Bojovalo sa o päť finančných cien v celkovej hodnote 3000 Sk a vecné ceny za najlepšie umiestnenie v jednotlivých kategóriách.
Turnaj tradične otvorila starostka obce pani Oľga Wagnerová a duša šachu v Turčeku pani Anna Hrivnáková poďakovala sponzorom, ktorí prispeli na turnaj – okrem OcÚ Turček to boli: Ján Teltsch, Ján Rusnák, Ing. Miroslav Toušek, Ing. Pavol Filipčan a Ing. Ivan Teltsch. (
Ján Hyll)

Konečné poradie v turnaji po 9.kole:
1.Matejov Jaroslav (2266 DMS Žilina) 7,5b 2.Kamody Mário (2164 CC Sklené Patriots) 6,5b 3.Seget Milan (2100 Slávia TU Zvolen) 6,5b 4.Banduka Željko (2143 PŠK Banská Bystrica) 6,5b 5.Marko Anton (2139 Neomax Partizánske) 6,5b 6.Dobrotka Martin (2245 ŠK Prievidza) 6b 7.Pilátik Michal (2039 DMS Žilina) 6b 8.Detko Martin (1956 ŠK Prievidza) 6b 9.Papanetz Peter (2263 Junior Banská Bystrica) 5,5b 10.Toma Rudolf (2084 MŠK Žiar nad Hronom) 5,5b .... 40 hráčov

Kompletné výsledky 13.ročníka Memoriál Milana Hrivnáka 2007 si môžete pozrieť tu.

       
   
Dušou podujatia je už trinásty rok pani Anna Hrivnáková.   Skúsený Jaroslav Matejov (2266, DMS Žilina) sa usadil po 5.kole na čele pelotónu a likvidoval všetko, čo mu stálo v ceste. V závere si dokonca mohol dovoliť komfort prehry, keď s jasným náskokom v uvoľnenom duchu podľahol Željkovi Bandukovi. Celkové víťazstvo v turnaji tak okorenil záverečnou prehrou.  
   
Spoľahlivý výkon podal Mário Kamody (2164, CC Sklené Patriots), ktorý nestíhal držať krok iba dvoma najvyššie nasadenými hráčmi. V skupine 6,5-bodových mal najlepšie sekundárne hodnotenie a zaslúžene si odniesol z Turčeka druhú cenu.   Milan Seget (2100 Slávia TU Zvolen) hrajúci vľavo trpko oľutoval výpadok v úvode turnaja, keď v 2.kole podľahol Antonovi Kurtulíkovi (1886). Na druhej strane mal obrovské šťastie hneď v nasledujúcom kole, keď v troskách reklamoval tretí nemožný ťah v partii so seniorom Valentom, čo mu namiesto nuly prinieslo celý bod... Záverečný finiš (4/5) po prestávke, v ktorom porazil aj Petra Papantza už stačil iba na tretie miesto.  

21/05 2007, 20:20 Šachový turnaj o pohár primátora mesta Fiľakovo 2007 (SVK)

Mesto Fiľakovo, Centrum voľného času IUVENES – IUVENES Szabadidőközpont, Komisia pre mládež a šport pri MZ vo Fiľakove usporiadali dňa 12.5.2007 Šachový turnaj o pohár primátora mesta Fiľakovo 2007. Turnaj sa hral na 9.kôl tempom 2x15 minút. Konečné poradie z turnaja zaslal p.Alexander Szamos.

Konečné poradie v turnaji po 9.kole:
1.Egyed Andras (HUN 2281) 6b 2.Klein Peter (Lucenec 2095) 5b 3.Papanetz Peter (B.Bystrica 2280) 5b 4.Ujj Daniel (HUN 2200) 5b 5.Banduka Zeljko (B.Bystrica 2150) 5b 6.Kovacs Jozef (Lucenec 2139) 5b 7.Debnar Jan (Lucenec 2057) 5b 8.Kovacs Zsolt (HUN 2040) 4,5b 9.Lengyel Istvan (HUN 1983) 4,5b 10.Rogos Jan (Jelsava 1970) 4b ....34 hráčov


Mesto Fiľakovo

21/05 2007, 20:05 12.Porubské jaro 2007 Ostrava-Poruba (CZE)

Šachový oddiel TJ VOKD Ostava-Poruba usporiadal v termíne 11.5.-19.5.2007 už 12.ročník šachového turnaja Porubské jaro. V turnaji zvíťazil Pavel Karhánek (2173) ŠK Elspol Ostrava) so ziskom 8 bodov. Kompletné výsledky po jednotlivých kolách si môžete pozrieť na stránkach usporiadateľov.

Konečné poradie v turnaji po 9.kole:
1.Karhánek Pavel (2173 Šk Elspol S.r.o. Ostrava) 8b 2.Trombík Karel (2226 Sk Slavia Orlová) 7,5b 3.Václavík David (2043 Vokd Poruba) 6b 4.Petrov Bogoljub (2004 Htj Odra Ostrava) 6b 5.Zinglar David (1875 Šk Hošťálkovice) 5b 6.Krupanský Jaromír (1622 Slavia Havířov) 5b 7.Skočková Kateřina (1682 Vokd Poruba) 5b 8.Strejček Stanislav (1663 Sportovní Klub Prostějov) 5b 9.Kondula Lukáš (1846 Vokd Poruba) 4,5b 10.Kondula Dominik (Vokd Poruba) 4,5b .... 20 hráčov

Šachový oddiel TJ VOKD Ostrava-Poruba: http://sachy-vokd.wz.cz/turnaje/PJ2007.php

21/05 2007, 20:00 Chrudimský rabl 2007 (CZE)

V sobotu 19.5.2007 sa v Chrudimi konal ďalší ročník šachového turnaja Chrudimský rabl, hraný netradičným tempom. Za účasti 27 hráčov suverénne zvíťazil Sergej Petuchov (2164) z ŠK Rapid Pardubice s dvojbodovým náskokom pred domácim Michalom Hanusom (1869) a Marianom Sabolom (2283) z ŠK Vysoké Mýto.

Konečné poradie v turnaji :
1.Petuchov Sergej (2164 ŠK Rapid Pardubie) 9b 2.Hanus Michal (1869 TJ ŠO a DDM Chrudim) 7b 3.Sabol Marian (2283 ŠK Vysoké Mýto) 7b 4.Krys 65 (2094 TJ ŠO a DDM Chrudim) 6,5b 5.Houška Bronislav (2109 TJ Štefanydes Polička) 6,5b 6.Komárková Magdaléna (2082 TJ Štefanydes Polička) 6b 7.Trojan Luboš (2060 2222 ŠK Polabiny) 6b 8.Skála Jaromír (2064 TJ Stadion Kutná) 6b 9.Hájek Jaroslav (1932 TJ Sokol Zaječice) 6b 10.Bartoš Martin (1691 TJ ŠO a DDM Chrudim) 5,5b .... 27 hráčov
Kompletné poradie

Šachový klub TJ ŠO Chrudim: http://www.mujweb.cz/sport/sachycr/

21/05 2007, 19:15 M-Tel Masters 2007 Sofia (BUL)

V termíne 9.5.-20.5.2007 sa v bulharskej Sofii bude konať superturnaj 20.kategórie s priemerným elom 2727 M-Tel Masters 2007. Turnaj sa hrá na 10 kôl tempom 40 ťahov/2 hodiny + 1hodina/20 ťahov + 30 minút do konca partie.

Hráči v turnaji: Veselin Topalov (BUL 2783), Shakhriyar Mamedyarov (AZE 2754), Michael Adams (ENG 2735), Krishnan Sasikiran (IND 2700), Gata Kamsky (USA 2705), Liviu-Dieter Nisipeanu (ROM 2689)

Kolo 10 (20.5.2007)
Topalov, Veselin - Sasikiran, Krishnan 1-0 59 E43 Nimzo Indian Rubinstein
Nisipeanu, Liviu-Dieter - Mamedyarov, Shakhriyar 1/2 42 B40 Sicilian Classical
Adams, Michael - Kamsky, Gata 1/2 78 C88 Ruy Lopez Closed

Konečné poradie v turnaji po 10.kole: 1. Topalov, Veselin g BUL 2772 5.5; 2. Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2757 5.0; 3. Nisipeanu, Liviu-Dieter g ROM 2693 5.0; 4. Kamsky, Gata g USA 2705 5.0; 5. Sasikiran, Krishnan g IND 2690 5.0; 6. Adams, Michael g ENG 2734 4.5

Novoborský šachový server: Exibícia, Pred turnajom, 1.kolo, 2.kolo, 3.kolo, 4.kolo, 5.kolo, 6.kolo, 7.kolo, 8.kolo, záver turnaja

Oficiálna stránka turnaja: http://www.mtelmasters.com/ Partie k stiahnutiu

 

19/05 2007, 22:15 Majstrovstvá SR mládeže v rapid šachu 2007 Žilina (SVK)

V sobotu 19.5.2007 v Žiline konali Majstrovstvá Slovenska pre rok 2007 v rapid šachu mládeže. Organizátorom z TJ Mladosť Žilina sa podarilo zorganizovať skutočne skvelé podujatie s bohatou účasťou. V turnajoch chlapcov štartovalo 228 hráčov a v turnajoch dievčat 80 hráčiek čo spolu dáva 308 hráčov na vrcholnom mládežníckom podujatí. Najúspešnejšou výpravou "v zbere medailí" bolo družstvo ŠK Dunajská Streda ktoré ich získalo sedem. V priebehu zajtrajška uverejním fotogalériu na stránke Slovenského šachového zväzu.

Chlapci do 8 rokov: 1.Haring Viktor (1476 ŠK Th Junior Banská Bystrica) 7b 2.Spaček Oliver (1405 Slovan Trenčianske Teplice) 6b 3.Slatkovský Filip (1418 ŠO Vlachy-Slovinky) 5b .... 32 hráčov
Dievčatá do 8 rokov: 1.Gažíková Veronika (1433 Šk Prievidza) 7b 2.Lazorová Mária (1365 TJ Mladosť Žilina) 6b 3.Moravcová Soňa (1350 Katolícky Kruh Bardejov) 5b .... 15 hráčiek

Chlapci do 10 rokov: 1.Mráz Ondrej (1809 ŠK Kriváň L.Ondrašová) 6,5b 2.Takács Lászlo (1570 ŠK Dunajská Streda) 5,5b 3.Balogh Peter (1487 Komárňanský Šc Komárno) 5b .... 38 hráčov
Dievčatá do 10 rokov: Šulajová Beáta (1394 ŠK Garde Detva) 5,5b 2.Konkoľová Nikola (1399 ŠK Kohlweg Bodo Stankovany) 5,5b 3.Chovanová Antónia (1377 Katolícky kruh Bardejov) 5b .... 14 hráčiek

Chlapci do 12 rokov: 1.Pagerka Martin (2249 ŠK Osuské) 6,5b 2.Šebo Viktor (1663 KŠN Bratislava) 5,5b 3.Michalko Peter (1823 KŠN Bratislava) 5,5b .... 49 hráčov
Dievčatá do 12 rokov: 1.Hanuliaková Alexandra (1440 TJ Mladosť Žilina) 5,5b 2.Kopnicka Henrieta (1350 ŠO Svit) 5b 3.Kahancová Jana (1431 ŠK Dunajská Streda) 4,5b .... 15 hráčiek

Chlapci do 14 rokov: 1.Petényi Tamás (2281 ŠK Dunajská Streda) 6,5b 2.Jacko Vladimír (1899 Slávia PU Prešov) 5,5b 3.Vnek Ľubomír (1838 ŠK Tvrdošín) 5,5b .... 46 hráčov
Dievčatá do 14 rokov: 1.Kántor Réka (1915 ŠK Dunajská Streda) 6,5b 2.Briestenská Andrea (1679 ŠK Caissa Čadca) 5b 3.Édes Zsófia (1854 Komárňanský Šc Komárno) 5b .... 15 hráčiek

Chlapci do 16 rokov: 1.Csiba Dominik (2231 ŠK Dunajská Streda) 6b 2.Kušiak Matej (1911 Prvý ŠK Košice) 5,5b 3.Csiba Peter (2005 ŠK Dunajská Streda) 5b .... 30 hráčov
Dievčatá do 16 rokov: 1.Motyčáková Monika (1903 ŠK Liptov) 6,5b 2.Zvaríková Alexandra (1952 TJ Mladosť Žilina) 6b 3.Gačevičová Radka (1559 ŠK TH Junior Banská Bystrica) 5b .... 14 hráčiek

Chlapci do 20 rokov: 1.FM Jurčík Marián (2425 ŠK Caissa Čadca) 6b 2.Dolník Attila (2248 ŠO Europress Bátorove Kosihy) 5,5b 3.Varga Dávid (2342 ŠK Dunajská Streda) 5,5b .... 33 hráčov
Dievčatá do 20 rokov: 1.WFM Borošová Zuzana (2318 Komárňanský Šc Komárno) 5,5b 2.Macalová Erika (2141 TJ Držstevník Budmerice) 5,5b 3.Petrigáčová Daniela (1851 ŠK Drienov) 4b .... 7 hráčiek

Kompletné výsledky Majstrovstvá Slovenska v rapid šachu mládeže Žilina 2007 si môžete stiahnúť tu.

       
   
       
   
       

19/05 2007, 21:00 3.Caissa Open 2007 Libčice nad Vltavou (CZE)

Šachový oddíl Caissa Úholičky usporiadal 3.ročník šachového turnaja "Caissa Open". Turnaj sa bude hral 12.5.2006 v kultúrnom dome Libčice nad Vltavou. Hrať sa na 9.kôl švajčiarským systémom tempom 2x20 minút. Výsledky z turnaja zaslal Radim Hataš.

Konečné výsledky v turnaji po 9.kole:
1.Szirmai Emil (2072 ŠK Mosad Česká Kamenice) 7,5b 2.Pospěch Radim (2071 ŠK Dům armády Praha) 7b 3.Mintěl Milan (1976 Caissa Úholičky) 7b 4.Hadžala Daniel (2156 TJ Praga Praha) 6,5b 5.Novák Jindřich (2051 TJ Praga Praha) 6,5b 6.Forman Miroslav (1921 ŠK Kostelec n.Černými lesy) 6,5b 7.Sakař Miloš (2081 ŠK Dům armády Praha) 6,5b 8.Postupa Pavel (2085 ŠK Joly Lysá nad Labem) 6b 9.Bílek Roman (1971 Žďas Žďár nad Sázavou) 6b 10.Matějka Petr (2085 TJ Bohemians Praha) 6b .... 64 hráčov

Kompletné výsledky 3.ročníka šachového turnaja Caissa Open 2007 si môžete stiahnúť tu.

Šachový oddíl Caissa Úholičky: http://www.caissa.cz/

19/05 2007, 20:50 Turnaj v rapid šachu Bobycentrum květen 2007 Brno (CZE)

V brnenskom Bobycentre sa v sobotu 19.5.2007 hral ďalší zo seriálu rapid turnaj. V turnaji štartovalo 69 hráčov a víťazstvo si odniesol Martin Červený (2300) z Duras BVK Brno. Na ďalších miestach sa umiestnili Milan Smištík (2297 Bydo Zakřany) a Ladislav Urbanec (2274 Lokomotiva Brno).

Konečné poradie v turnaji po 9.kole:
1.Cerveny Martin (2300 SK Duras BVK Brno) 7,5b 2.Smistik Milan (2297 SK Bydo Zakrany) 7b 3.Urbanec Ladislav (2274 Lokomotiva Brno) 7b 4.Riska Lubomir (2257 SK SPgS+G Znojmo) 6,5b 5.FM Holemar David (2291 Lokomotiva Brno) 6,5b 6.Pribyl Rene (2074 Prukopnik-Petria Brno) 6,5b 7.FM Vyskocil Neklan (2361 SK Duras BVK Brno) 6,5b 8.Cerveny Petr (2301 SK Duras BVK Brno) 6,5b 9.Uhmann st. Jan (2187 Orel Orechov) 6b 10.Sevcik Vladimir (2220 SK Duras BVK Brno) 6b .... 69 hráčov

Kompletné výsledky májového rapid turnaja v šachu Bobycentrum 2007 si môžete pozrieť tu.

Lokomotiva Brno: http://www.tenzor.cz/SKLokoBrno/

19/05 2007, 20:25 25.Liechtensteiner open 2007 (LIE)

V termíne 11.5.-19.5.2007 sa hrá 25.ročník open turnaja v Lichtenštajnsku. Už tradične na turnaji hráva početná výprava slovenskích a českích hráčov. Okrem hráčov v hlavnom open turnaji ešte nastúpi v seniorskom turnaji IM Josef Přibyl (2394) a Růžena Přibylová (1953).

Hráči v turnaji TOP 10: 1.GM Kritz Leonid 2597 GER 2.GM Rozentalis Eduardas 2582 LTU 3.GM Luther Thomas 2580 GER 4.GM Baburin Alexander 2545 IRL 5.GM Farago Ivan 2531 HUN 6.GM Pavlovic Milos 2521 SER 7.IM Henrichs Thomas 2512 GER 8.GM Hort Vlastimil 2494 GER 9.GM Likavsky Tomas 2492 SVK 10.GM Jaracz Pawel 2483 POL

Konečné poradie v open turnaji po 9.kole:
1.GM Baburin Alexander (2545 IRL) 7,5b 2.GM Rozentalis Eduardas (2578 LTU) 7b 3.GM Farago Ivan (2501 HUN) 4.IM Szabo Krisztian (2438 HUN) 6,5b 5.GM Kritz Leonid (2593 GER) 6,5b .... 11.GM Likavsky Tomas (2485 SVK) 6,5b .... 16.WGM Repkova Eva (2328 SVK) 6b .... 28.IM Kantorik Marian (2359 SVK) 5,5b .... 34.GM Hort Vlastimil (2494 GER) 5,5b .... 36.Sorm Daniel (2400 CZE) 5,5b .... 42.Fraas Martin (2164 SVK) 5,5b .... 59.Benes Petr (2153 CZE) 5b .... 79.Sarmir Milos (2159 SVK) 4,5b .... 82.Matocha Pavel (2012 CZE) 4,5b .... 93.FM Peterson Eric (2302 SVK) 4b .... 122.Hornak Pavol (1569 SVK) 3,5b 123.Vlkovic Pavol (1924 SVK) 3,5b .... 142.Silhavy Miroslav (1308 CZE) 2,5b .... 147.Repka Christopher (1547 SVK) 2b .... 149 hráčov

Konečné poradie v seniorskom turnaji po 9.kole:
1.GM Klovans Janis (2441 LAT) 8b 2.IM Kelecevic Nedeljko (2371 SUI) 8b 3.IM Pribyl Josef (2393 CZE) 7b 4.Keogh Eamon (2074 IRL) 6b .... 15.Pribylova Ruzena (1953 CZE) 5b .... 48 hráčov

Oficiálna stránka turnaja: http://www.schach.li/ Online prenos


19/05 2007, 20:20 Mitropa Cup 2007 Szeged 2007 (HUN)

 
 
V termíne 8.5.-16.5.2007 sa v maďarskom Szegede bude konať tohtoročný turnaj Mitropa Cup. Na oficiálnej stránke turnaja sa objavili súpisky jednotlivých družstiev. Prvé kolo začina 8.5. o 15.00 a organizátori pripravujú i online prenosy.

1.kolo muži: Nemecko-SR 3:1 ČR-Rakúsko 2,5:1,5 ženy: ČR-Rakúsko 1:1 SR-Maďarsko "3" 1:1
2.kolo muži: Maďarsko-ČR 1,5:2,5 SR-Chorvátsko 2,5:1,5 ženy:Corvátsko-SR 0:2, ČR-Slovinsko 0,5:1,5
3.kolo muži: ČR-SR 3,5:0,5 ženy: SR-ČR 1,5:0,5
4.kolo muži: SR-Taliansko 1,5:2,5, Francúzsko-ČR 2,5:1,5 ženy: ČR-Nemecko 1,5:0,5 Slovinsko-SR 1:1
5.kolo muži: ČR-Germany 1:3, Švajčiarsko-SR 0:4 ženy: SR-Rakúsko 1:1, Maďarsko 4-ČR 0,5:1,5
6.kolo muži: SR-Rakúsko 2,5:1,5, Chorvátsko-ČR 3:1 ženy: ČR-Maďarsko 1:1, SR-Nemecko 1,5:0,5
7.kolo muži: ČR-Slovinsko 2:2, Maďarsko-SR 2,5:1,5 ženy: Maďarsko 4-SR 0:2, Maďarsko 2-ČR 1:1
8.kolo muži: Slovinsko-SR 3:1, ČR-Taliansko 3:1 ženy: ČR-Maďarsko 3 1:1, SR-Maďarsko 1 1:1
9.kolo muži: Švajčiarsko-ČR 3:1, SR-Francúzsko 1:3 ženy: Maďarsko 2-SR 1:1, Chorvátsko-ČR 0,5:1,5

Konečné poradie v turnaji mužov po 9.kole: 1.Francúzsko 22,5b 2.Taliansko 20,5b 3.Nemecko 20b 4.Chorvátsko 19b 5.Česká republika 18b 6.Slovinsko 18b 7.Maďarsko 17,5b 8.Rakúsko 16,5b 9.Slovenská republika 15,5b 10.Švajčiarsko 12,5b Individuálne výsledky muži

Konečné poradie v turnaji žien po 9.kole: 1.Maďarsko 1 13b 2.Slovinsko 12,5b 3.Slovenská republika 12b 4.Maďarsko 2 12b 5.Česká republika 8,5b 6.Maďarsko 3 8,5b 6. 7.Rakúsko 7,5b 8.Maďarsko 4 7b 9.Nemecko 6,5b 10.Chorvátsko 2,5b Individuálne výsledky žien

Novoborský šachový server: 1.kolo, 2.kolo, 3.kolo, 4.kolo, 5.kolo, 6.kolo, 7.kolo, 8.kolo, 9.kolo

Oficiálna stránka turnaja: http://web.t-online.hu/passant/sakkversenyek/ Online prenos Partie k stiahnutiu muži ženy

16/05 2006, 21:55 21.Open Pula 2007 - propozície (CRO)

Vážení šachoví priatelia! :)
Dovoľujem si Vás týmto pozvať na letný Open Pula 2007. Po našej minuloročnej skúsenosti (T.Petrík, Z. Rigó, M.Kantorík, moja maličkosť a ďalsí) Vám túto skvelú šachovú dovolenku, či silný šachový turnaj s výhľadom na more a silnou medzinárodnou účasťou vyslovene odporúčam. Mesto Pula Vám v tomto týzdni môže poskytnúť naozaj "všetko": antické pamiatky, čisté more, lacné apartmány ale aj špičkové hotelové ubytovanie a skvelý sachový zážitok v klimatizovanej veľkej hracej sále 5-hviezdičkového hotela Histria.
Pozdrav z Chorvátska,
Martin Machata.

Kompletné propozície medzinárodného šachového turnaja 21.ročníka Open Pula 2007 si môžete pozrieť tu.

Kalendár turnajov na Slovensku a v Čechách k dispozícii tu.

 

16/05 2007, 21:25 6.Turičný turnaj 2007 - propozície (SVK)

Šachový klub Hranovnica poriada 6.ročník Turičného turnaja. Turnaj sa bude hrať v nedelu 27.5.2007 na 7.kôl švajčiarským systémom tempom 2x15 minút. Propozície zaslal a na turnaj pozýva p.Peter Roth.

Kompletné propozície 6.ročníka Turičného turnaja 2007 si môžete pozrieť tu.

Šachový klub Hranovnica: http://www.skhranovnica.chess.sk/

Kalendár turnajov na Slovensku a v Čechách k dispozícii tu.

16/05 2007, 21:10 7.O prvú dámu Detvy 2007 (SVK)

ŠK Garde Detva v spolupráci s CVČ Trend a mestom Detva usporiadali v termíne 12.5.-13.5.2007 7.ročník šachového turnaja dievčat "O prvú dámu Detvy". Hralo sa švajčiarským systémom na 7.kôl tempom 2x60 minút. Výsledky z turnaja zaslal p.Peter Fiala.

Predchádzajúce víťazky: 2001-Veronika Roháčková, 2002, 2003 a 2004-Zuzana Borošová, 2005-Daniela Petrigáčová, 2006-Júlia Murínová.

Konečné poradie v turnaji po 7.kole:
1.Petrigáčová, Dana (1887 ŠK Drieňov) 6b 2.Murínová, Júlia (1725 ŠK Hriňová) 5b 3.Dvoranová, Maria (1906 Lok.Šurany) 5b 4.Kráľova, Klaudia (1567 ŠK Bátorové Kosihy) 5b 5.Édes, Zsofia (1854 KŠC Komárno) 4,5b 6.Dvoranová, Veronika (1471 Lok.Šurany) 4,5b 7.Paučová, Martina (1654 ŠK Garde Detva) 4b 8.Krnáčová, Erika (1589 ŠK Garde Detva) 4b 9.Šulajová, Beáta (1394 ŠK Garde Detva) 4b 10.Šágiová, Marika (1440 Gindura Pohorelá) 3,5b 11.Luptáková, Erika (1350 ŠK Garde Detva) 3,5b 12.Chamulová, Romana (1350 ŠK Garde Detva) 3b 13.Phamová, Dominika (1350 ŠK Garde Detva) 3b 14.Lalíková, Jana (1350 ŠK Garde Detva) 3b 15.Kováliková, Eva (1350 ŠK Garde Detva) 3b 16.Kotočova, Anna Maria (1350 Gindura Pohorelá) 2,5b 17.Kováliková, Júlia (1350 ŠK Garde Detva) 2b 18.Kováliková, Veronika (1350 ŠK Garde Detva) 2b 19.Šágiová, Denisa (1350 Gindura Pohorelá) 2b 20.Juráková, Zuzana (1350 ŠK Garde Detva) 0,5b


Mesto Detva

15/05 2007, 20:30 7.Medzinárodný šachový turnaj Szombathely 2007 - propozície (HUN)

V rámci historického Savaria karnevalu sa v maďarskom meste Szobathely bude hrať v termíne 18.8.-26.8.2007 medzinárodný open turnaj. Hrať sa bude švajčiarským systémom na 9.kôl a tempom 100 minút na 40 ťahov + 30 minút do konca partie + 30s bonus za každý ťah. Propozície zaslal p.Milan Ráchela.

Kompletné propozície 7.ročníka šachového turnaja Szombathely 2007 si môžete pozrieť tu.

Kalendár turnajov na Slovensku a v Čechách k dispozícii tu.

 

15/05 2007, 19:50 17.Memoriál Antonína Drvoty 2007 Teplice (CZE)

 
 
V sobotu 12 .5. 2007 se uskutečnil v estrádním sále Domu kultury v Teplicích již 17. ročník turnaje v rapid šachu „Memoriál Antonína Drvoty“. Turnaj se hrál švýcarským systém na 7 kol zrychleným tempem 2 * 25 min a byl současně krajským přeborem Ústeckého kraje. Pořadatel této akce, šachový oddíl TJ Glaverbel Czech Teplice, přivítal tentokráte 96 hráčů z Čech a Ruska. Nejvýše nasazeným byl mezinárodní velmistr Jiří Lechtýnský ze Slavie Turnov. K favoritům dále patřili mezinárodní mistr Vítězslav Priehoda z Lysé nad Labem, mezinárodní mistr Petr Neuman ze Sokola Plzně, mezinárodní mistr Jindřich Trapl z TJ Bonex Teplice a mistr FIDE Oleg Spirin z Ruska.

Pořadatelé opět zpřístupnili všem aktérům v sále digitální projekci 1. šachovnice, která byla umístěna na pódiu hracího sálu. Všichni tak mohli s napětím sledovat hru těch nejlepších hráčů turnaje.
O celkovém vítězi turnaje nakonec rozhodlo pomocné hodnocení, když hned všichni tři největší favorité měli shodný počet bodů. Štěstí se usmálo na Petra Neumana, který se tak stal novým vítězem Memoriálu. 2. místo obsadil Vítězslav Priehoda a 3. místo náleží Jiřímu Lechtýnskému.

Velkou zásluhu na uspořádání této významné šachové akce mají sponzoři: Město Teplice, Glaverbel Czech a.s., člen skupiny Glaverbel, a Český porcelán, akciová společnost, za což jim patří velký dík. (Josef Obršál, ředitel turnaje)

Konečné poradie v turnaji po 7.kole:
1.IM Neuman Petr (2430 CZE) 6b 2.IM Priehoda Vitezslav (2392 CZE) 6b 3.GM Lechtynsky Jiri (2439 CZE) 6b 4.Horak Michal (2243 CZE) 5,5b 5.FM Spirin Oleg (2349 RUS) 5,5b 6.Hrbolka Ladislav (2234 CZE) 5,5b 7.Bujak Michal (2260 CZE) 5,5b 8.Hadraba Vladimir (2194 CZE) 5,5b 9.Herskovic Radek (2153 CZE) 5,5b 10.Blaha Jiri (2112 CZE) 5b .... 96 hráčov

Krajský prebor ÚŠS: 1.miesto Michal Horák (TJ Sszs Litvínov), 2.miesto Ladislav Hrbolka (TJ Sszs Litvínov), 3.miesto Michal Bujak (SK Spartak Ústí nad Labem), Kategórie: H20 Miroslav Korschner  (SK Most), D20 Helena Grussová, H18 Jakub Černý (SK Děčín), D18 Natálie Černá (SK Děčín). Nejlepšia žena Marie Bažantová (SK Spartak Ústí n/L).

TJ Glaverbel Czech Teplice: http://www.chess-glaverbel.cz/

       
   
 

14/05 2007, 23:10 Czech Open 2007 Pardubice - propozície (CZE)

 
 
Vazeni sachovi pratele,

 dovolujeme si Vas co nejsrdecneji pozvat na XVIII. rocnik mezinarodniho festivalu sachu bridze a her CZECH OPEN 2007. Podrobne informace o vsech turnajich naleznete na adrese
http://www.czechopen.net/index_cz.php.

 V ramci festivalu CZECH OPEN 2007 se uskutecni take Mistrovstvi sveta skolnich tymu (
http://www.czechopen.net/tournaments/schoolchamp_cz.php), Mistrovstvi Evropy v reseni sachovych skladeb (http://www.czechopen.net/tournaments/eusolving_cz.php)  a Mistrovstvi Evropy amateru v sachu (http://www.czechopen.net/tournaments/ecuchamp_cz.php). 

 Informace o dalsich sachovych festivalech konanych v ramci serialu CZECH TOUR 2007/2008 naleznete na adrese
http://czechtour.net/novinky/index_cz.php. Stranky jednotlivych turnaju budou pripraveny během mesice. 

S pozdravem Dr. Jan Mazuch, Director of CZECH OPEN & CZECH TOUR - j.mazuch@avekont.cz
CZECH OPEN - International Festival of Chess, Bridge and Games -
http://www.czechopen.net
CZECH TOUR - International Chess Festivals Series -
http://www.czechtour.net
International Chess Calendar -
http://www.avekont.cz/calendar/
Sachovy kalendar turnaju v CR a SR -
http://www.avekont.cz/kalendar/
Chess shop -
http://www.avekont.cz/shop

14/05 2007, 23:00 6.Mostecká Věž 2007 Mosty u Jablunkova - propozície (CZE)

ŠO TJ Sokol Mosty u Jablunkova usporiada 23.6.2006 6.ročník rapid turnaja "Mostecká Věž 2007". Turnaj sa bude hrať švajčiarským systémom na 9.kôl tempom 2x15 minút. V turnaji je zabezpečený slušný cenový fond 18.000,-- CZK. Propozície zaslal a na turnaj pozýva Pavel Kantor, předseda ŠO TJ Sokol Mosty u Jablunkova.

Kompletné propozície 6.ročníka šachového rapid turnaja Mostecká Věž 2007 si môžete pozrieť tu.

ŠO TJ Sokol Mosty u Jablunkova: http://www.so-tj-sokol-mosty.wz.cz

Kalendár turnajov na Slovensku a v Čechách k dispozícii tu.

14/05 2007, 22:50 Rapid turnaj 2007 Dolná Trnávka - propozície (SVK)

Obec Dolná Trnávka poriada 29.7.2006 víkendový rapid šachový turnaj. Hrať sa bude 9.kôl švajčiarským systémom, tempom 2x15 minút. Propozície zaslal a na turnaj pozýva p.Stanislav Kuchyňa.

Kompletné propozície víkendového rapid turnaja 2007 v Dolnej Trnávke si môžete pozrieť tu.

Kalendár turnajov na Slovensku a v Čechách k dispozícii tu.


Obec Dolná Trnávka

14/05 2007, 22:30 Majstrovstvá okresu Žilina 2007 (SVK)

V termíne 11.5.-13.5.2007 zorganizoval Šachový oddiel TJ Mladosť Žilina šachový turnaj o majstra okresu Žilina. Turnaj sa hral na 9.kôl tempom 2x60 minút so zápočtom na slovenskú Lok. V turnaji štartovalo 41 hráčov prevážne zo žilinských oddielov, medzi ktorími zvíťazil najvyššie nasadený Matej Vyparina (2263) z poriadajúceho oddielu. Podrobný komentár a fotogalériu si môžete pozrieť na stránkach ultim8games.com.

Konečné poradie v turnaji po 9.kole:
1.Vyparina Matej (2263 TJ Mladosť Žilina) 7b 2.Švaňa Peter (2199 ŠK Radosť Kysucké Mesto) 7b 3.Maráček Igor (2100 TJ Inbest Dunajov) 6,5b 4.Harašta Igor (2201 TJ Mladosť Žilina) 6,5b 5.Bakalár Ján (2087 TJ Slovan Rajecké Teplice) 6b 6.Galvánek Ladislav (2169 ŠO Centrál Žilina 7.Holeva Marek (2166 Ccvč-Spu Nitra) 5,5b 8.Palúch Jozef (1998 ŠK Dms Žilina) 5,5b 9.Macka Oto (2095 Slávia Stu Bratislava) 5,5b 10.Buček Eduard (2046 ŠK Dms Žilina) 5,5b .... 41 hráčov

ultim8games.com: http://www.ultim8games.com/enews/index.php?type_id=1&article_id=209&view=3


Mesto Žilina

14/05 2007, 22:00 3.O pohár starosty obce Luka nad Jihlavou 2007 (CZE)

Šachový klub Gambit Jihlava usporiadal 12.5.2007 v spolupráci s obcou Luka nad Jihlavou 3.ročník šachového turnaja "O pohár starosty obce Luka nad Jihlavou". Turnaj sa hral na 7.kôl tempom 2x20 minút a štartovalo v ňom 81 hráčov. Turnaj bol zároveň "Otevřeným přeborem kraje Vysočina v rapid šachu jednotlivců 2007".

Konečné poradie v turnaji po 7.kole:
1.Píza Vlastimil (2270 ŠK Gordic Jihlava) 6,5b 2.Kozlíček Lubomír (2197 ŠK Gordic Jihlava) 5,5b 3.Jurek Miroslav (2125 Sokol Bedřichov) 5,5b 4.Šenkýř Vladimír (2196 ŠK Gordic Jihlava) 5,5b 5.Jelínek Václav (2109 ŠK Gordic Jihlava) 5,5b 6.Goth Jiří (2109 ŠK Gordic Jihlava) 5,5b 7.Vincze Roman (2069 ŠK Gordic Jihlava) 5,5b 8.Sedláček Mojmír (2001 Gambit Jihlava) 5,5b 9.Karban Vlastimil (1000) 5b 10.Mičulka Petr (1945 TJ Náměšť N/Oslavou) 5b .... 81 hráčov
Fotogaléria

Krajský šachový svaz Vysočina: http://www.chess.cz/kraje/kssv/dospeli/mistr/0607/luka07_vysledky.xls


Obec Luka nad Jihlavou

14/05 2007, 21:45 Bleskový turnaj U Pásků - květen 2007 (CZE)

V sobotu 12.5.2007 sa konal jubilejný turnaj v reštaurácii U Pásků s poradovým číslom 100. Zasvetený komentár p.Kalendovského, ktorý zaslal informáciu a fotografie z turnaja si môžete prečítať v priloženom súbore.

Konečné poradie v jubilejnom 100 turnaji U Pásků po 21.kole:
1.Jurka M (Duras) 19,5b 2.Fojtík T. (SPgŠ) 17,5b 3.Messerschmidt (Loko) 16b 4.Uhmann ml. (Univ) 15,5b 5.Veselý J. (Loko) 15,5b 6.Šípek M. (Loko) 15b 7.Píše J. (Loko) 14b 8.Kopkan st. (Bystrc) 13,5b 9.Žitný P. (VA) 12,5b10.Adame V. (Val.M.) 11,5b .... 22 hráčov

Jihomoravský šachový svaz: http://www.chess.cz/kraje/jmss/view_artefact.php?type=jmss_document&id=1279

Kompletné poradie a komentár: http://www.chess.cz/kraje/jmss/data/jmss_document/filePath1279.doc

       
   
Spoločná fotografia pred jubilejným turnajom   Vľavo víťaz 100 turnaja M.Jurka  

14/05 2007, 21:10 10.Moravský pohár 2007 Sudoměrice (CZE)

V letošním roce se konal již 10.ročník Moravského poháru. Jedná se o turnaje určené pro čtyřčlenná dorostenecká družstva. Poslední ze série čtyř turnajů se uskutečnil v sobotu 12.5.2007 v Sudoměřicích. V pěkném počasí se do Sudoměřic sjelo celkem 18 týmů. Loni zde startovaly i tři týmy ze Slovenska, ale letos bohužel nepřijelo žádné.

Vítězem se stalo družstvo Boršic A složené z hráčů hrajících dorosteneckou extraligu. Na druhém místě skončilo nejvýše nasazené družstvo Starého Města A, třetí překvapení turnaje Staré Město B, které loňské vítěze z Poštorné přehrálo 4:0. Další celky již na tuto suverénní trojici výrazně ztrácelo.
Vítězi šachovnic se stali Jakub Uřičář (Staré Město A), Lukáš Fusek (Staré Město B), Luděk Volčík a Petr Náplava (oba Boršice A). Luděk Volčík a Petr Náplava jako jediní získali plný počet sedmi bodů. Velké poděkování patří pořadateli turnaje panu Dudovi. Ten připravil množství cen a pro vedoucí skvělý guláš. Příští rok se snad turnaje na slovensko-českých hranicích zúčastní větší počet družstev z obou stran hranice. (
Pavel Růčka)

Bohatou fotogalerii z turnaje si můžete prohlédnout ve fotogaleriích oddílů:
http://sachyborsice.rajce.idnes.cz/MP_Sudomerice_-_12.5.2007/
http://sokunovice.rajce.idnes.cz/MP_Sudomerice_-_12.5.2007/
http://sachysm.rajce.idnes.cz/Sudomerice_-_Moravsky_pohar_dorosteneckych_druzstev_-_12.5.2007/

Konečné pořadí v turnaji po 7.kole:
1.Boršice A (Václav Fiala, Adam Gabriel, Luděk Volčík, Petr Náplava) 24,5b., 2.SŠŠ Staré Město A (Jakub Uřičář, Pavel Dvouletý, Jan Šmíd, Petr Novotný) 22b., 3.SŠŠ Staré Město B (Marek Staňa, Lukáš Fusek, Petr Plevák, Jakub Vojtík) 20b., 4.Veselí nad Moravou A 16,5b., 5.Tatran Poštorná 16b., 6.Boršice B 16b.,7.KK-ŠK Osvětimany A 15,5b., 8.Sudoměřice A 13,5b., 9. SŠŠ Staré Město E 13,5b., 10. SŠŠ Staré Město C 13,5b. ... 18.týmů

Kompletné poradie 10.ročníka Moravský pohár 2007 Sudoměrice si môžete pozrieť tu.

       
   
Boršice A   p.Duda s časťou cien  
   
Staré Město A   Víťazi šachovníc  

14/05 2007, 20:40 Memoriál Ing.Jána Turka 2007 Znojmo (CZE)

V sobotu 12.5.2007 sa hral v Znojme rapid šachový turnaj "Memoriál Ing.Jána Turka". V turnaji na 7.kôl tempom 2x15 minút štartovalo 36 hráčov, turnaj bol zároveň otvoreným preborom JmŠS jednotlivcov v rapid sachu.

Konečné poradie v turnaji po 7.kole:
1.GM Polak Tomas (CZE 2510) 6b 2.Kratochvil Karel (CZE 2139) 5,5b 3.GM Kalod Radek (CZE 2476) 5,5b 4.Karpilovsky Oleg (CZE 2280) 5b 5.Smistik Milan (CZE 2383) 5b 6.Docekal Jan (CZE 2156) 4,5b 7.FM Vyskocil Neklan (CZE 2349) 4,5b 8.Schirmbeck Hannes (AUT 2141) 4,5b 9.Dorjkhu Tivsinbajar (CZE 2058) 4,5b 10.Adam Petr sen. (CZE 2091) .... 36 hráčov

Výsledky na ChessResults.com: http://chess-results.com/tnr6530.aspx?lan=1


Mesto Znojmo

14/05 2007, 20:30 26.Memoriál Čeňka Kainera a Jana Velhudy 2007 Podhradní Lhota (CZE)

Šachový oddíl TJ Sokol Podhradní Lhota usporiadal 12.5.2007 26.ročník bleskového turnaja "Memoriál Čeňka Kainera a Jana Velhudy 2007". Turnaj sa bude hral tempom 2x5 minút na 15.kôl. V turnaji zvíťazil IM Pavel Zpěvák (2411) z Šk Staré Město. Výsledky z turnaja zaslal p.Jiří Uhlíř.

Konečné poradie v turnaji po 15.kole:
1.IM Zpevak Pavel (2411 SK Stare Mesto) 13,5b 2.IM Sosna Jan (2402 SK Trinom Zlin) 13b 3.FM Vrana Frantisek (2297 SK Stare Mesto) 11,5b 4.Kicmer Petr (2198 Banik Havirov) 11b 5.Uhmann Jan (2187 Orel Orechov) 9,5b 6.Urbanec Ladislav (2274 Sachovy klub Lokomotiva B) 9b 7.Jacko Vladimir (2174 Vokd Poruba) 9b 8.Zdrahal Vaclav (1842 Sokol Premyslovice) 8,5b 9.Vermirovsky Rene (1753 Tatra Koprivnice) 8,5b 10.Ockay Tomas (2122 Vokd Poruba) 8b .... 38 hráčov

Výsledky na ChessResults.com: http://chess-results.com/tnr6519.aspx?lan=1
Kompletné výsledky 26.ročníka šachového turnaja 2007 v Podhradní Lhote si môžete pozrieť tu.


Obec Podhradní Lhota

14/05 2007, 20:00 Krajský přebor plzeňského kraje v bleskovej hre jednotlivcov 2007 Plzeň-Košutka (CZE)

V nedelu 13.5.2007 pokračoval v Plzni-Košútke druhý z krajských preborov jednotlivcov a to v bleskovej hre. V silno obsadenom turnaji zvíťazil IM Petr Neuman (2430) Sokol Plzeň 1. Výsledky z turnaja zaslal p.Václav Václavík.

Konečné poradie v turnaji po 15.kole:
1.IM Neuman Petr (2430 Sokol Plzeň 1) 14,5b 2.IM Juřek Josef (2381 Sokol Plzeň 1) 13b 3.Trmota Zdeněk (2146 Sokol Plzeň-Letná) 11b 4.Janoušek Petr (2200 Sokol Plzeň 1) 10b 5.Herejk Petr (2142 ŠK Líně) 9,5b 6.Svoboda Miloš (2185 Sokol Plzeň 1) 9b 7.Blecha Miroslav (2194 Lokomotiva Plzeň) 9b 8.IM Gross Štefan (2255 SK Stonava) 8,5b 9.Cvikl Michal (2085 Šakal Kozolupy) 8,5b 10.Wolf Vilém (1892 Šakal Kozolupy) 8,5b .... 41 hráčov

Kompletné výsledky KP jednotlivcov v bleskovej hre plzeňského kraja 2007 Plzeň-Košutka si môžete pozrieť tu

Šachový svaz plzeňského kraje: http://www.chess.cz/kraje/sspk


Mesto Plzeň

14/05 2007, 19:50 Bleskový turnaj města Říčany 2007 (CZE)

V sobotu 12.5.2007 sa za slušnej účasti stovky hráčov hral v meste Říčany bleskový turnaj na 17.kôl. V turnaji prekvapujúco zvíťazil Michal Novotný (2253) Šk Polabiny Pardubice, pred dvojicou IM Lukáš Černoušek (2411) a IM Michal Konopka (2418).

Konečné poradie v turnaji po 17.kole:
1.Novotný Michal (2253 2222 Šk Polabiny) 13,5b 2.IM Černoušek Lukáš (2411 Sk Litoměřice) 13,5b 3.IM Konopka Michal (2418 Šo Slavie Turnov) 13b 4.IM Jirovský Pavel (2347 Sokol Kolín) 13b 5.IM Jirka Jiří (2367 Tj Bohemians Praha) 12,5b 6.FM Šuráň Jan (2363 Sokol Plzeň 1) 12b 7.Blümel Otto (2257 Tj Tourist Biomedica Říčany) 11b 8.Hostička František (2146 Tj Spartak Tos Žebrák) 11b 9.Dvořák Martin (1996 Sokol Postoupky) 11b 10.Balhar Jan (2188 Šk Líně) 10,5b .... 100 hráčov
Kompletné výsledky

TJ Tourist Biomedica Říčany: http://sachyricany.unas.cz/


Mesto Říčany

14/05 2007, 18:40 1.Šachové veže 2007 Martin (SVK)

Martinské veže prešli úspešným krstom

V sobotu 12. mája 2007 sa v priestoroch Gymnázia J. Lettricha v Martine konal I. ročník turnaja mládeže do 16 rokov MARTINSKÉ VEŽE - MARTIN 2007. Pôvodne sa mali hrať štyri samostatné turnaje, na základe ktorých sa mala vyhodnotiť súťaž družstiev, ale vzhľadom na nižšiu účasť (povinná "daň" v premiérovom ročníku) sa rozhodli organizátori zaimprovizovať a všetci účastníci sa stretli v jednom 9-kolovom turnaji s hracím tempom 2x15 minút. Podľa umiestnenia v turnaji boli potom vyhodnocované jednotlivé kategórie jednotlivcov i družstiev.
A bolo o čo hrať! Organizátori pripravili pre chlapcov a dievčatá okrem obligátnych pohárov a diplomov aj naozaj hodnotné vecné ceny.

Úlohu favorita do bodky splnil hráč s najvyšším ratingom, 16-ročný Miroslav Medvec (CTM L. Mikuláš A), ktorý prešiel turnajom bez jedinej straty. Ale nebolo to až také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. V partii s "malým veľkým mužom" Viktorom Haringom (Junior B. Bystrica), ktorý má iba 7 rokov (!) ťahal neskorší víťaz za kratší koniec a od pohromy ho zachránilo iba to, že malý Viktor nedokázal v časovej tiesni realizovať pre neho vyhratú strelcovú koncovku. Viktor Haring obsadil napokon bezpečne 2.miesto, ale o tomto talentovanom chlapcovi budeme toho ešte veľa počuť. Tretie miesto v celkovom poradí obsadila domáca nádej Zuzana Milcová (Gymlet Martin A), ktorá hrala spoľahlivo a podľahla iba prvým dvom hráčom. Zároveň sa stala aj víťazkou súťaže dievčat.

V súťaži družstiev suverénne kraľovala Sparta Považská Bystrica A (Budaj, Škrabák, Budajová, Taraba), ktorej hráči sa všetci umiestnili v prvej desiatke. Druhé miesto obsadili talenty z CTM Liptovský Mikuláš A (Medvec, Chilla, Kerdík, Ballová) tesne pred domácimi z Gymletu Martin A (Milcová, Mažári, Piták, Podhorányi). Podrobné tabuľky vo všetkých kategóriách uvádzame nižšie...
Riaditeľom turnaja bol ostrieľaný a skúsený organizátor Ing. Jozef Hlaváčik, ktorému sa podarilo zhromaždiť okolo seba silný tím spolupracovníkov, čo je prísľubom pre budúcnosť mládežníckeho šachu v regióne Turca, ktorý sa už 10 rokov nachádza v stave hlbokej stagnácie. O fair play sa staral hlavný rozhodca Ing. Jozef Lakatoš, ktorému sekundovali pomocní rozhodcovia Peter Habán, Ing. Vladimír Bálint a Marián Baleja. Technickú podporu a obsluhu PC zabezpečil Ján Hyll. Na slávnostnom otvorení turnaja i na záverečnom odovzdávaní cien sa zúčastnil okrem iných vzácnych hostí aj prezident Slovenského šachového zväzu Mgr. Karol Pekár.
Sponzorsky sa na vydarenom podujatí okrem Slovenského šachového zväzu podieľali: predseda Žilinského samosprávneho kraja Ing. Juraj Blanár, primátor mesta Martin Mgr. art. Andrej Hrnčiar, Matica Slovenská, Hoechst-Biotika s.r.o. Martin, Duropack Turpak Obaly a.s. Martin, Eurocompany s.r.o. Vrútky. Poďakovanie patrí, samozrejme, aj riaditeľovi Gymnázia J. Lettricha v Martine Mgr. Igorovi Libovi za úzku spoluprácu a zabezpečenie dôstojných priestorov s bufetom na konanie turnaja, ako aj bezproblémové fungovanie rozhodcov a organizátorov. (
Ján Hyll).
Bohatú fotogalériu si môžete pozrieť na:
http://www.chess.sk/index.php?page=fotogaleria&id=28

Konečné poradie v turnaji chlapcov po 9.kole:
1.Medvec,M (1921 CTM L.Mikulas A) 9b 2.Haring,V (1476 Junior B.Bystrica) 7b 3.Budaj,P (1631 Sparta P.Bystrica A) 6,5b 4.Skrabak,J (1534 Sparta P.Bystrica A) 6b 5.Chilla,R (1528 CTM L.Mikulas A) 6b 6.Kerdik,A (1432 CTM L.Mikulas A) 6b 7.Kozub,T (1432 MZS Rajec) 6b 8.Taraba,R (1418 Sparta P.Bystrica A) 6b 9.Veselovsky,M (1394 CTM L.Mikulas B) 6b 10.Kukucka,M (1377 Sparta P.Bystrica B) 6b .... 49 hráčov a hráčiak v turnaji

Konečné poradie v turnaji dievčat po 9.kole:
1.Milcova,Z (1448 Gymlet Martin A) 6,5b 2.Budajova,Z (1387 Sparta P.Bystrica A) 6b 3.Skrabakova,K (1382 Sparta P.Bystrica B) 5b

Kompletné poradie 1.ročníka mládežníckeho turnaja Šachové veže 2007 Martin si môžete pozrieť tu.

       
   
Najmladší účastník a nádej slovenského šachu Viktor Haring   Víťaz v turnaji družstiev Sparta Považská Bystrica A  
   
Pohľad do hracej miestnosti   Úspešná výprava mládeže z Považskej Bystrice  

12/05 2007, 21:00 Krajský přebor plzeňského kraje rapid jednotlivcov 2007 Plzeň-Košutka (CZE)

V utorok 8.5.2007 sa konal v Plzni-Košútke "Krajský prebor v rapid šachu jednotlivcov pre rok 2007". V turnaji na 7.kôl si víťazstvo odniesol Miloš Svoboda (2173) zo Sokola Plzeň 1. V nedelu 13.5.2007 je na programe Krajský prebor jednotlivcov v bleskovej hre. Výsledky z turnaja zaslal p.Václav Václavík.

Konečné poradie v turnaji po 7.kole:
1.Svoboda Miloš (2173 Sokol Plzeň 1) 6b 2.Sládek Jaroslav (2007 Sokol Spálené Poříčí) 5,5b 3.Janoušek Petr (2200 Sokol Plzeň 1) 5,5b 4.Vlk Miroslav (2011 Sšk Heřmanova Huť) 5b 5.Bartoníček Zdeněk (2005 Sokol Plzeň 1) 5b 6.Weinwr Ladislav (1784 Tj Zče Plzeň) 5b 7.Kříž Luboš (2129 Sšk Heřmanova Huť) 4,5b 8.Lešetický Jan (1827 Tj Sokol Plzeň - Košutka) 4,5b 9.Novák Jaromír (1970 Šk Sokol Klatovy) 4,5b 10.Hadač Pavel (1734 Tj Union Plzeň) 4,5b .... 36 hráčov

Kompletné výsledky KP jednotlivcov v rapide plzeňského kraja 2007 Plzeň-Košutka si môžete pozrieť tu

Šachový svaz plzeňského kraje: http://www.chess.cz/kraje/sspk


Mesto Plzeň

10/05 2007, 20:45 26.VC SR mládežníckych družstiev 2007 Banská Bystrica (SVK)

V sobotu 5.5.2007 sa v Banskej Bystrici konal 26.ročník Veľkej ceny Slovenska mládežníckych družstiev. V turnaji štartovalo 26 družstiev. Víťazstvo si odnieslo družstvo MTK EMSE Budapešt. Na jednotlivých šachovniciach boli najlepší Prohaszka Peter (2442 MTK EMSE Budapest), Szabó Leon (2196 MTK EMSE Budapest), Farkas Szabolcs (1726 Barcza SC Budapest A), Huszár Réka (1826 MTK EMSE Budapest). Výsledky z turnaja zaslal p.Geffert.

Konečné poradie v turnaji po 7.kole:
1.MTK EMSE Budapest 26,5b 2.Barcza SC Budapest A 20,5b 3.ŠK Liptovský Mikuláš A 18b 4.Slávia PU Prešov 17,5 5.Garde Detva A 17b 6.TH Junior B.Bystrica A 16,5b 7.Barcza SC Budapest B 16,5b 8.CVC Senica 16b 9.Kunszentmiklós A 16b 10.10 KOBO Stankovany 15b .... 26 družstiev

Kompletné výsledky 26.VC SR mládežníckych družstiev 2007 Banská Bystrica si môžete pozrieť tu.


Mesto Banská Bystrica

09/04 2007, 22:00 KP družstiev mladších žiakov v rapid šachu 2007 Frýdek-Místek (CZE)

BŠŠ ve spolupráci s DDM byla pověřena uspořádáním Krajského přeboru družstev mladších žáků (rok narození 1995 a mladší) v rapid šachu. Přebor se uskutečnil v sobotu 5. května 2007. V konkurenci 8 nejlepších týmů z celého kraje zvítězilo družstvo BŠŠ ve složení: Tomáš Medvec, Tomáš Chromík, Adam Brezniak, Klára Zemková, Matyáš Marek a Tereza Přidalová - a vybojovalo si tak postup na červnové Mistrovství ČR. (Antonín Surma)

Foto >>>      Pořadí družstev >>>      Sestavy >>>      Pořadí na šachovnicích >>>

Beskydská šachová škola: http://www.chessfm.cz/

09/05 2007, 21:40 13.Rapid turnaj 2007 Týn nad Vltavou (CZE)

Šachový klub Týn nad Vltavou usporiadal 8.5.2007 13.ročník turnaja k výročiu oslobodenia v rapid šachu. Hralo sa švajčiarským systémom na 7.kôl tempom 2x25 minút. V turnaji štartovalo 37 hráčov a víťazstvo obhájil minuloročný víťaz Adolf Lacina (2267) z Písku.

Konečné poradie v turnaji po 7.kole:
1.Lacina Adolf (2267 Písek) 6b 2.Havlik ml.Jan (2250 Mahrla Praha) 5,5b 3.Vacek Miroslav (1954 QCC) 5b 4.Kukla Petr (2105 Č.Krumlov) 5b 5.Erban Jiří (1917 Prachatice) 5b 6.Janeba Petr (1906 Strakonice) 5b 7.Havlik st.Jan (1820 Prachatice) 5b 8.Cuhra Martin (2091 QCC) 4,5b 9.Spal Milan (2217 Písek) 4,5b 10.Hanzal Marek (1851 Týn) 4,5b .... 37 hráčov

Kompletné výsledky 13.ročníka rapid turnaja Týn nad Vltavou 2007 si môžete pozrieť tu.

Šachový klub Týn nad Vltavou: http://sachy.advice.cz/


Mesto Týn nad Vltavou
 

09/05 2007, 21:10 118.turnaj Velké ceny akademie "Canon Cup 2006/2007" (CZE)

Srdečně zdravím a posílám v příloze konečný výsledek našich tradičních turnajů. Hrálo se již po 118. bleskově ( 2 x 5 minut)  systémem každý s každým na 15 kol. O první místo se rozdělili dva hráči s úctyhodným bodovým ziskem 13 bodů ze 14 možných km Fratnišek Hostička hrající nyní za Žebrák a IM Josef Přibyl Holdia DP Praha. Nejlepší ženou byla Růženka Přibylová ze stejného oddílu  před korespondenční velmistryní WFM Anou Rývovou ( Mahrla Praha). Nejlepším seniorem byl Jan Kišari z Bradnýsa - Staré Boleslavi. Nejlepším juniorem byl smíchovský Konstantin Zanikov z Arménie, kterému se překvapivě podařilo zvítězit ve 115. rapid turnaje 12. ročníku Velké ceny šachové akademie. 9 hráčů mělo ELO FIDE, průměrné ELO FIDE  2076,  průměrná VT 0,73, průměrné ELO národní 1945. Hrála 1 velmistryně ICCF WFM Rývová, 1 mezinárodní mistr IM, 1 mistr, 3 kandidáti, 5 hráčů I. VT, 2 šachisté II. třídy a 2 hráči III. VT.

Závěrečný desátý turnaj  12. ročníku 119. turnaj  v rapid šachu ( 7 kol, 2 x 15 minut) ,  se bude hrát opět v Karlíně v sobotu dne 9.6. 2007 od 10 hodin. Velmi srdečně zveme všechny šachisty, kteří mohou startovat bez jakéhokoliv omezení. Startovné 80 Kč, ženy, FM, důchodeci, studenti akademie 40 Kč, mládež do 15 let platí jenom 25 Kč, velmistři a mezinárodní mistři jsou čestnými hosty turnaje. Do celkového pořadí se hodnotí šest nejlepších výsledků, před posledním kolem vede IM Přibyl 595 bodů ze 600 možných před Jidřichem Melichem 515, Jindřichem Novákem 500, Petrem Benešem z Roudnice 495, Vojtěchem Drábkem 460, km Zdeňkem Pláškem 385 a Konstantinem Zanikovem 310 atd. (Josef Přibyl)

Konečné poradie v 118 turnaji po 14.kole:
1.Hostička František (2146 CZE) 13b 2.IM Přibyl Josef (2416 CZE) 13b 3.Gregor Jiří (2258 CZE) 12b 4.Beneš Petr (2215 CZE) 10b 5.Novák Jindřich (2011 CZE) 9,5b 6.Zábranský Jan (1815 CZE) 9b 7.Drábek Vojtěch (2007 CZE) 7,5b 8.Zanikov Konstantin (1983 CZE) 6b 9.Kišari Jan (1876 CZE) 5,5b 10.Ries Vilém (1809 CZE) 5b .... 15 hráčov

Šachová akademie IM Josefa Přibyla: http://www.chessacademy.cz

Kompletné výsledky 118.turnaja a priebežné výsledky Velké ceny akademie Canon Cup 2006/07 si môžete pozrieť tu.

09/05 2007, 20:50 Krajský přebor jednotlivců 2007 Jánske Lázně (CZE)

Královehradecký krajský šachový svaz v spolupráci s Českým rozhlasom Hradec Králové a Mestom Jánske Lázně usporiadal v termíne 3.5.-8.5.2007 otvorený Krajský prebor jednotlivcov (muži, ženy, seniori, juniori a juniorky) v praktickom šachu pre rok 2007. Hrali sa dva turnaje švajčiarským systémom na 7.kôl tempom 90 minút+ bonifikácia 30s/ťah. Galéria víťazov: Jednotlivci Jan Jüptner, Spartak Vrchlabí, Ženy Míša Pirklová, ŠK Lípa , H18 Tomáš Kraus, Jiskra Hořice, Senioři Vilém Neubauer, ŠK HSM Trutnov, Fischerovy šachy Martin Vacek, Slavia Hradec Králové

Konečné poradie v hlavnom turnaji po 7.kole:
1.Karlík, Vladimír (2295 Slavia Kroměříž) 6b 2.Vojta, Tomáš (2332 TJ Spartak Vlašim) 5b 3.Juptner, Jan (2357 TJ Spartak Vrchlabí) 5b 4.Valenta, Vít (2229 Loko Zábřeh) 5b 5.Šnorek, Milan (2152 Řemdih Srmilov) 5b 6.Jiruše, Josef (2134 Slavia Hradec Kralove) 5b 7.Roško, Luboš (2230 Slavia Hradec Kralove) 5b 8.Vacek, Martin (2334 Slavia Hradec Kralove) 4,5b 9.Zapletal, Jiří (2132 Loko ZÁbřeh) 4,5b 10.Novák, Luděk (2076 ŠK Lípa) 4,5 .... 46 hráčov

Královehradecký krajský šachový svaz: http://www.chess.cz/kraje/khss/kp06-07j.htm

09/05 2007, 20:45 8.Open Dubňany 2007 (CZE)

Šachový klub ŠK Dubňany poriada 8.ročník turnaja "Open Dubňany 2007", hraný súčasne i ako okresné prebory jednotlivcov pre okresy Hodonín a Břeclav. Turnaj sa bude hrať v termíne 4.5.-8.5.2007 švajčiarským systémom na 7.kôl tempom 2 x 90 minút + 30 sek/ťah.

Konečné poradie v turnaji po 7.kole:
1.Smistik Milan (CZE 2297) 6b 2.Plát Vojtech (CZE 2259) 6b 3.Kapusta Petr (CZE 2137) 5,5b 4.FM Mudrak Josef (CZE 2336) 5,5b 5.Tesar Jan (CZE 2096) 5,5b 6.Blaha Petr (CZE 2080) 5,5b 7.Shanel Jaroslav (CZE 2166) 5b 8.Milostny Milos (CZE 2046) 5b 9.Ciprys Radim (CZE 1734) 5b 10.Krizek Frantisek (CZE 2083) 4,5b .... 75 hráčov

Kompletné výsledky ChessResults: http://chess-results.com/tnr6396.aspx?tnr=6396&art=1&lan=1&mm=1&m=-1


Mesto Dubňany

09/05 2007, 19:35 11.Bechyňská blicka 2007 (CZE)

V tradičnom bleskovom turnaji družstiev 1.5.2007 "Bechyňská blicka" zvíťazilo družstvo SC Weilwr praha v zložení Gregor Jiří (2259, Holdia DP Praha), Janďourek Lukáš (2266, Neratovice), Hostička František (2168, Žebrák), Melich Jindřich (2085, Praga). Fotografie zaslal p.Štefan Bernáth.

Priebežné poradie v turnaji družstiev:
1.SC Weiler Praha 81,5b 2.Sokol Platan Písek A 72b 3.Sokol Vyšehrad 70b 4.Lokomotiva Brno 65,5b 5.ŠS Reality Horňák Bechyně 61b 6.Qcc České Budějovice 60,5b 7.Sokol Tábor Z 56b 8.Tatran Prachatice 54,5b 9.Royal České Budějovice 51b 10.Slovan J.Hardec 47,5b .... 14 družstiev

Jihočeský šachový svaz: http://www.jcsach.cz/archiv-zprav/

       
   
Víťazné družstvo SC Weiler Praha   Družstvo poriadajúceho oddielu  

07/05 2007, 21:10 MTN kraja rapid žiaci do 10,12 a 14 rokov 2007 Handlová (SVK)

Krajský prebor žiakov usporiadal Šachový klub v Handlovej v sobotu 5. mája 2007. Súťažilo sa v šiestich vekových kategóriách – chlapci a dievčatá do 10, 12 a 14 rokov. Turnaja sa zúčastnilo 29 žiakov. Silná výprava mladých šachistov z Považia potvrdila svoje ambície, keď získala väčšinu medailí. Turnaj mal veľmi vysokú úroveň – mnohí z účastníkov sa práve vrátili z Majstrovstiev Slovenska v Liptovskom Mikuláši. Tak isto má väčšina ocenených ligové skúsenosti zo súťaží dospelých, takže na prvých doskách sa hral šach hodný kráľovskej hry.
Celkové víťazstvo si suverénnym spôsobom odniesol Patrik Budaj zo Sparty Považská Bystrica, keď zvíťazil vo všetkých partiách. Na druhom mieste sa umiestnil Rudolf Solík z Škš Dubnica n/Váhom. Tretím bol Roman Taraba zo Sparty Považská Bystrica. (
Peter Bielik).

Víťazi jednotlivých kategórií:
Chlapci do 14 rokov – Budaj Patrik – Sparta Pov. Bystrica
Chlapci do 12 rokov – Taraba Roman – Sparta Pov. Bystrica
Chlapci do 10 rokov – Spaček Marcel – Slovan Tr. Teplice

Dievčatá do 14 rokov – Škrabáková Katarína – Sparta Pov. Bystrica
Dievčatá do 12 rokov – Žákovičová Silvia - ŠK Prievidza
Dievčatá do 10 rokov – Gažíková Veronika - ŠK Prievidza

Konečné poradie v turnaji po 7.kole:
1.Budaj Patrik (1632 Sparta Považská Bystrica) 7b 2.Solík Rudolf (1835 ŠKŠ Dubnica n/V) 6b 3.Taraba Roman (1418 Sparta Považská Bystrica) 6b 4.Garban Mário (1437 ŠK Prievidza) 5b 5.Škrabák Jakub (1534 Sparta Považská Bystrica) 4,5b 6.Žákovičová Silvia (1377 ŠK Prievidza) 4,5b 7.Nemeth Jan (1407 ŠK Prievidza) 4,5b 8.Špaček Marcel (1377 Slovan Trenčianske Teplice) 4b 9.Kukučka Matej (1377 ŠK Považské Podhradie) 4b 10.Mečiar Adam (1449 ŠK Prievidza) 4b .... 29 hráčov

Kompletné výsledky Majstrovstvá TN kraja v rapid šachu žiakov do 10, 12 a 14 rokov 2007 si môžete pozrieť tu. (Ján Detko)

       
       

07/05 2007, 20:45 11.Mládežnícky šachový turnaj 2007 Budmerice (SVK)

Šachový klub TJ Družstevník Budmerice usporiadal 5.5.2007 11.ročník Mládežníckeho šachového turnaja. Turnaj bol určený pre mládež do 20 rokov a hralo sa v dvoch kategóriách do 12 a 20 rokov. Hralo sa švajčiarským systémom na 7.kôl tempom 2x25 minút. V turnaji štartovala slušná účasť 107 hráčov. Výsledky a fotografie z turnaja zaslala p.Mária Machalová.

Konečné poradie v turnaji do 12 rokov:
1.Majtán Martin (1445 ŠK Kúpele Piešťany) 6b 2.Balogh Peter (1487 Komárňanský Šc Komárno) 6b 3.Macko Peter (1383 KŠN Bratislava) 5,5b 4.Hlavina Lubomir (1417 Ccvč-Spu Nitra) 5,5b 5.Strapko Tomáš (ŠK Kúpele Piešťany) 5b .... 59 hráčov

Konečné poradie v turnaji do 20 rokov:
1.Farkas Gábor (2316 ŠK Dunajská Streda) 6,5b 2.Vass František (2360) 6b 3.Petényi Tamás (2281 ŠK Dunajská Streda) 5,5b 4.Machalová Erika (2141 TJ Družstevník Budmerice) 5b 5.Sebenský Martin (1975 Komárňanský Šc Komárno) 5b .... 48 hráčov

Kompletné poradie 11.ročníka Mládežníckeho šachového turnaja 2007 Budmerice si môžete pozrieť tu.

       
   
       
   
       

07/05 2007, 20:05 21.Pohár oslobodenia 2007 Gelnica (SVK)

V nedeľu 6.5.2007 v pekných priestoroch penziónu Zámoček v Gelnici sa uskutočnil 21.ročník turnaja v bleskovom šachu. Medzi 46 zúčastnenými šachistami sa najviac darilo Svatoplukovi Svobodovi (2351, Sabinov), ktorý získal prvenstvo ziskom 14 bodov pred viacnásobným víťazom podujatia Norbertom Zamborom (2319, www.sachy Košice) 13,5b. Mladšia šachová generácia obsadila aj ďalšie ocenené miesta - 3. Alexander Rybanský (2164, Sabinov) 11,5b.,4. Lyocsa Štefan (2100, TU Košice) 11b., 5. Lakatoš Tomaš (2167,www.sachy Košice) 10b.
Medzi žiakmi bolo poradie - 1.Jacko Vladimír (1899, PU Prešov) 8,5b, 2.Tropp Lukáš (1854, KDV Kežmarok) 7,5b., 3.Turzák Milan (1652, Slovan Gelnica) 7,5b.
V kategórii do 1600 OK bol najlepší Novotný Miloš (1456, Slovinky) 7,5b., do 1800 OK Visocký Peter (1785, Slovan Gelnica) 8b. a do 2000 OK Šromovský Jozef (1978, KDV Kežmarok) 8,5b. (
Milan Turzák)

Konečné poradie v bleskovom turnaji:
1.Svoboda, Svatopluk (2351 Sabinov) 14b 2.Zambor, Norbert (2319 www.sachy-kosice)13,5b 3.Rybanski, Alex (2164 Sabinov) 11,5b 4.Lyocsa, Štefan (2100 TU Košice) 11b 5.Lakatoš, Tomaš (2167 www.sachy-kosice)10b 6.Krajňák, Juraj (2200 KDV Kežmarok) 10b 7.Tropp, František (2135 KDV Kežmarok) 9b 8.Kovaľ, Maroš (2198 PŠK Prešov) 8,5b 9.Šromovský, Jozef (1978 KDV Kežmarok) 8,5b 10.Jacko, Vladimír Ml. (1899 PU Prešov) 8,5b .... 46 hráčov

Kompletné výsledky 21.ročníka Pohár oslobodenia 2007 v Gelnici si môžete pozrieť tu.

Šachový oddiel TJ Slovan Gelnica: http://www.gelnica.chess.sk


Mesto Gelnica

07/05 2007, 19:20 17.Memoriál Antonína Vaculíka 2007 Zlín (CZE)

Až v posledních partiích posledního kola se rozhodlo, že domácí Sosna předstihl do té doby vedoucího Kičmera a zvítězil v sobotním šachovém rapid turnaji 5.5.2007 ve Zlíně.

Poslední dubnovou sobotu se ve Zlíně tradičně koná memoriál dlouholetého předsedy Šachového klubu Zlín Antonína Vaculíka. Letošního, již sedmnáctého, ročníku se zúčastnilo 84 šachistů a šachistek. Svojí účastí turnaj ozdobilo pět hráčů s mezinárodním titulem. Největšími favority byli čtvrtý hráč na českém žebříčku mezinárodní velmistr Vlastimil Babula, dva mezinárodní mistři Sosna a Zpěvák a dva hráči s titulem FM. Naopak zahraniční účast byla letos slabší, nejlepší z cizinců skončil až v polovině výsledkové listiny.

Turnaj byl velmi bojovný, jen jediný hráč prošel turnajem bez porážky (ale stačilo to jen na třetí místo). Od začátku také nebyla nouze o překvapení a tak se na čele střídali poměrně nečekaní lídři. Po pěti kolech vedl s pěti body brněnský Urbanec, ale ve zbylých kolech už jen remizoval a to na výhru nemohlo stačit. Po sedmém kole se ujal vedení se 6,5 body Kičmer z Havířova a když vyhrál i v předposledním kole, zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto. Nakonec se však díky skvělému finiši (5/5) radoval domácí Jan Sosna. Nejdřív v dramatické partii porazil Vránu a pak se na něj usmálo štěstí, když měl o pouhého půl bodu lepší pomocné hodnocení než Kičmer. Třetí skončil s půlbodovým odstupem Urbanec. O dalšího půl bodu méně měla hned osmička hráčů, mezi nimi i dvojice favoritů Zpěvák a Babula. Krajským přeborníkem mezi muži se stal samozřejmě Sosna před staroměstskou dvojicí Zpěvák a Vrána. Nejlepší ženou byla stejně jako vloni Zdenka Blümelová ze Slavie Kroměříž.
Nejvíce cen však posbíral domácí Jakub Roubalík, který byl nejlepším krajským juniorem i dorostencem, jen o půl bodu mu uniklo umístění v nejlepší desítce a navíc se jako jediný může pyšnit skalpem vítěze. Ostatní zlínští hráči se sice dlouho pohybovali v popředí, ale prohry v posledním kole je odsunuly z vyšších pozic. (
Rostislav Svoboda)

Konečné poradie v turnaji po 9.kole:
1.IM Jan Sosna (2425 SK Zlin) 7,5b 2.Kicmer Petr (2222 Banik Havirov) 7,5b 3.Urbanec Ladislav (2300 Lokomotiva Brno) 7b 4.IM Zpevak Pavel (2406 SK Stare Mesto) 6,5b 5.GM Babula Vlastimil (2571 Agentura 64 Grygov) 6,5b 6.FM Vrana Frantisek (2352 SK Stare Mesto) 6,5b 7.Bazant Petr (2303 SK Stare Mesto) 6,5b 8.Juricek Stanislav (2184 Zbrojovka Vsetin) 6,5b 9.Neoral Antonin (2143 ASK Da Olomouc) 6,5b 10.Zapletal Jiri (2132 Loko Zabreh) 6,5b .... 84 hráčov

Kompletné poradie 17.ročníka Memoriál Antonína Vaculíka 2007 Zlín si môžete pozrieť tu.

       
   
       
   
       

07/05 2007, 18:50 7.Open Znojmo 2007 (CZE)

V rámci 7.ročníka série turnajov Czech Tour 2007/2008 sa v Znojme v termíne 5.5.-6.5.2007 koná ďalší ročník turnaja Open Znojmo. Hlavným turnajom je tradičná Znojemská kráľovna, otvorené majstrovstvá ČR v rapid šachu žien. Ďaľšími turnajmi boli Finále Poháru ČR v rapid šachu družstiev a turnaj Znojemská kráľovnička.

Konečné poradie v turnaji Znojemská královna po 9.kole:
1.IM Foisor Cristina Adela (ROM 2384) 7,5b 2.WIM Sikorova Olga (CZE 2304) 6,5b 3.IM Jackova Jana (CZE 2423) 6b 4.WIM Foisor Sabina Francesca (ROM 2333) 6b 5.Nemcova Katerina (CZE 2164) 6b .... 31 hráčiek
ChessResults:
http://chess-results.com/tnr6446.aspx?tnr=6446&art=1&lan=1&mm=1&m=1

Konečné poradie Finále Poháru ČR v rapid šachu družstiev:
1.1.Novoborský ŠK 26,5b 2.ŠK Staré Město 23,5b 3.TŽ Třinec 23b 4.Duras Brno A 21,5b 5.Orel Orechov 21b 6.ŠK Vysoké Mýto 19,5b .... 28 družstiev
ChessResults:
http://chess-results.com/tnr6467.aspx?lan=1 Komentár a foto JMŠS

Konečné poradie v turnaji Znojemská královnička po 7.kole:
1.Foisor Veronica (ROM 1973) 6,5b 2.Cazacu Gabriela (MDA 1540) 5b 3.Pokorna Karolina (CZE 1257) 4,5b 4.Pokorna Alzbeta (CZE 1100) 4,5b 5.Smrckova Svetlana (CZE 1250) .... 13 hráčiek
ChessResults:
http://chess-results.com/tnr6447.aspx?tnr=6446&art=1&lan=1&mm=1&m=1


Mesto Znojmo

06/05 2007, 22:00 8.Turnaj švorčlenných družstiev v rapid šachu 2007 - propozície (SVK)

Už tradične v poslednú májovú nedelu 27.5. sa v roku 2007 uskutoční už 8.ročník medzinárodného open turnaja štvorčlenných družstiev. Hrá sa na 9.kôl švajčiarským systémom, tempom 2x15 minút. Miestom konania ako tradične kultúrny dom v Považskom Podhradí. Turnaj bude zároveň i Majstrovstvami Trenčianského kraja v rapid šachu družstiev.

1.ročník: 1.Trenčín 1 2.Medea Martin 3.Mladosť Žilina 2 (26 družstiev)
2.ročník: 1.Slovan Bratislava 2.Slovakofarma Hlohovec 3.Dubnica n.V 1 (34 družstiev)
3.ročník: 1.Dubnica n.V 1 2.Bestex Nové Zámky 3.Duras Brno (24 družstiev)
4.ročník: 1.Dubnica n.V 1 2.Žilina 1 3.Slovakofarma Hlohovec (27 družstiev)
5.ročník: 1.Stará parta CZE 2.ŠK Trenčín 3.Mladosť Žilina 2 (22 družstiev)
6.ročník: 1.Dubnické nádeje 2.Lokomotíva Brno CZE 3.Mladosť Žilina 2 (20 družstiev)
7.ročník: 1.ŠK Dunajská Streda 2.Mladosť Žilina 1 3.Parben Expres (32 družstiev)

Prihlásené družstvá: http://skpovpodhradie.szm.sk/4open.htm (k 16.5.2007 - 34 družstiev SVK, CZE, CRO)

Kapacita hracej sály je k 16.5.2007 naplnená !!!!

Kompletné propozície 8.ročníka Turnaja štvorčlenných družstiev v rapid šachu 2007 si môžete pozrieť tu.

Kalendár turnajov na Slovensku a v Čechách k dispozícii tu.

 

06/05 2007, 21:50 Pražský šachový festival 2007 - propozície (CZE)

Dovolte mi, abych Vás co nejsrdečněji pozdravila a pozvala Vás na šachové akce, které se uskuteční v červnu a červenci letošního roku v Praze.

První akcí Pražského šachového festivalu 2007, který se uskuteční v Karlínském Spektru je uzavřený IM turnaj po 10-12 hráčů ABNER 2007 (15.6.-24.6.). Pro děti, mládež a studenty pořádáme turnaj, který bude součastně vyhodnocen jako turnaj škol. V termínu od 30.6.-8.7.2007 se bude hrát mezinárodní OPEN FIDE, národní OPEN (1.-7.7.2007) a koncem prázdnin (21.8. – 31.8.2007) pořádáme tradiční tábor mládeže ve Lhotce u Mělníka. (Růžena Přibylová) Veškeré informace naleznete v příloze a na stránkách www.sach.cz

Kompletné propozície akcií Pražského šachového festivalu 2007 Praha si môžete stiahnúť tu.

Kalendár turnajov na Slovensku a v Čechách k dispozícii tu.


Mesto Praha

06/05 2007, 21:20 5.Open Mladá Boleslav 2007 - propozície (CZE)

Sportovní zprostřdkovací agentura Caissa Mladá Boleslav usporiada v dňoch 30.7.-5.8.2007 5.ročmík medzinárodného šachového festivalu "Open Mladá Boleslav". Na programe festivalu sú uzatvorený veľmajstrovský turnaj, uzatvorený IM turnaj, open turnaje A a B. V sobotu 4.8.2007 sa hrá sprievodný rapid turnaj. Propozície zaslal a na turnaje pozýva Klain Václav ředitel festivalu OPEN Mladá Boleslav 2007

Kompletné propozície 5.ročníka šachového festivalu Open Mladá Boleslav 2007 si môžete stiahnúť tu.

Kalendár turnajov na Slovensku a v Čechách k dispozícii tu.


Mesto Mladá Boleslav

06/05 2007, 21:10 24.Zubří 2007 (CZE)

Šachový oddiel TJ Gumárny Zubří v miestnej sokolovni usporiadal 24.ročník víkendového rapid turnaja. Turnaj sa hral v nedeľu 6.5.2007 za účasti 84 hráčov z Českej a Slovenskej republiky. Vo svižnom a dobre pripravenom turnaji na 9.kôl švajčiarským systémom tempom 2x15 minút zvíťazil najvyššie nasadený Jan Sosna (2400) zo Zlína.

Konečné poradie v turnaji po 9.kole:
1.Sosna Jan (2400 Zlín) 8b 2.Kičmer Petr (2200 Havířov) 7,5b 3.Sojka Aleš (2142 Holešov) 7b 4.Vysoglad Petr (2092 Frýdek Místek) 6,5b 5.Ponížil Cyril (2290 Zlín) 6,5b 6.Bělunek Vladimír (2317 Litovel) 6,5b 7.Krčal Michal (2198 Zlín) 6,5b 8.Baier Pavel (2200 Orlová) 6b 9.Rafaja Marek st. (1958 Holešov) 6b 10.Hrabovský Vladimír (2048) Francova Lhota) 6b .... 84 hráčov

Kompletné výsledky víkendového rapid turnaja 24.ročník Zubří 2007 si môžete pozrieť tu.

       
   
Víťaz turnaja IM Ján Sosna      
   
       

06/05 2007, 20:40 12.Memorial Ivana Cvitanoviča 2007 Split (CRO)

V termíne 28.4.-6.5.2007 usporiadal šachový klub "A1 Split" 12.ročník medzinárodného turnaja "Memoriál Ivana Cvitanoviča". Na programe bol veľmajstrovský turnaj s 10 účastníkmi v ktorom štartoval i český reprezentant GM Tomáš Polák a turnaj B, kde štartovalo 28 hráčov.

Hráči vo veľmajstrovskom turnaji: 1.GM Oleg Romanishin (UKR 2542) 1.GM Tomáš Polák (CZE 2510) 3.FM Boban Bogasavljevič (SRB 2470) 4.GM Siniša Dražič (SRB 2467) 5.GM Peter Horváth (HUN 2465) 6.IM Filip Ljubčič (CRO 2414) 7.FM Saša Martinovič (CRO 2400) 8.WGM Anita Gara (HUN 2337) 9.FM Zdenko Plenkovič (CRO 2328) 10.FM Mladen Zelič (CRO 2258)

Oficiálna stránka turnaja: http://www.a1split.hr/2007.html


Don Ivan Cvitanovič (1932-1996)

06/05 2007, 20:00 Okresné majstrovstvá 2007 Višňové (SVK)

Šachový klub ŠK Višňové usporiadal 1.5.2007 Okresné majstrovstvá žilinského okresu pre rok 2007 v bleskovom šachu. V turnaji štartovalo 30 hráčov a zvíťazil v ňom Matej Vyparina (2263) z klubu Mladosť Žilina.

Konečné poradie v bleskovom turnaji:
1.Vyparina, Matej (2263) 10,5b 2.Vrána, František (CZE 2352) 9,5b 3.Sokol, Milan (2170) 9,5b 4.Švaňa, Peter (2192) 8,5b 5.Matejov, Jaroslav (2266) 8,5b 6.Zvarík, Martin (2245) 8,5b 7.Brhel, Ján (2034) 8b 8.Buček, Eduard (2046) 7,5b 9.Petruňa, Michal (1907) 7b 10.Koreň, Jaroslav (2088) 7b .... 30 hráčov

Kompletné poradie Okresné majstrovstvá Žiliny v bleskovom šachu 2007 Višňové si môžete pozrieť tu.

06/05 2007, 19:40 21.Open Slovan 2007 Bratislava (SVK)

Šachový klub Slovan Bratislava usporiadal v termíne 4.5.-6.5.2007 21.ročník šachového turnaja Open Slovan "Memoriál Mudr. Tadeuša Nemca". Turnaj sa hral švajčiarským systémom na 9.kôl a tempom 2x60 minút zo zápočtom na slovenskú LOK.

Konečné poradie v turnaji po 9.kole:
1.FM Rückschloss, Karol (2307 SVK Šk Slovan Bratislava) 7,5 2.Šulek, Viliam (2173 SVK Šk Slovan Bratislava) 7,5b 3.Balažec, Ľudovít (2005 CZE Sk Zlín) 7b 4.Bombek, Peter (2261 SVK Škš Dubnica N/V) 6,5b 5.Škreňo, Vladimír (2096 SVK Šk Zentiva Hlohovec) 6,5b 6.WFM Borošová, Zuzana (2318 SVK Komárňanský Šc Komárno) 6,5b 7.Kováčik, Emil (2196 SVK Škš Dubnica N/V) 6,5b 8.Vereš, Andrej (2187 SVK Škš Dubnica N/V) 6,5b 9.Cvičela, Anton (2288 SVK Šk Zentiva Hlohovec) 6,5b 10.Peitl, Tomáš (2094 SVK Šk Dunajská Streda) 6,5b .... 93 hráčov
Fotogaléria

Šachový klub Slovan Bratislava: http://www.slovan-bratislava.com/


Mesto Bratislava

06/05 2007, 17:50 Chess Rapid Match Aronian-Kramnik 2007 (ARM)

V termíne 4.5.-6.5.2007 krátko po víťaznom rapid zápase s Lekom nastupuje majster sveta Vladimír Kramnik na rapid zápas proti arménskemu veľmajstrovi Levonovi Aronianovi. Zápas sa hrá v arménskom hlavnom meste Jerevan. Zápas na 6 partií ktorý organizuje Arménska šachová federácia sa hrá tempom 25 minút a prídavkom 10 sekúnd na ťah. Aronian-Kramnik 4:2

Partia1 Kramnik, Vladimir - Aronian, Levon 1-0 45 C89 Ruy Lopez Marshall
Partia2 Aronian, Levon - Kramnik, Vladimir 1-0 76 D17 Slav Defence
Partia3 Kramnik, Vladimir - Aronian, Levon 0-1 77 A30 English Symmetrical
Partia4 Aronian, Levon - Kramnik, Vladimir 1-0 43 D45 Anti-Meran Variations
Partia5 Kramnik, Vladimir - Aronian, Levon 1/2 47 A60 Modern Benoni
Partia6 Aronian, Levon - Kramnik, Vladimir 1/2 55 D12 Slav Defence

Oficiálna stránka turnaja: http://www.aroniankramnik2007.am/ Partie k stiahnutiu


03/05 2007, 21:40 18.Memoriál Andreja Ančina 2007 Komárno - propozície (SVK)

Dom Matice slovenskej v Komárne a Komárňansky šachový klub usporiada 10.6.2007 18.ročník šachového turnaja Memoriál Andreja Ančina. Turnaj sa bude hrať švajčiarským systémom na 7.kôl a tempom 2x25 minút. Garantovaná prvá cena 5.000 SK. Propozície turnaja zaslal p.Imre Kukel.

Kompletné propozície šachového turnaja 18.Memoriál Andreja Ančina 2007 si môžete pozrieť tu.

Kalendár turnajov na Slovensku a v Čechách k dispozícii tu.


Mesto Komárno

03/05 2007, 21:10 22.Bohuslavice Open 2007 (CZE)

V sobotu 28.4.2007 sa v Bohuslaviciach hral už 22.ročník víkendového rapid turnaja Open Bohuslavice. V turnaji na 7.kôl tempom 2x20 minút štartovalo 37 hráčov. Turnaj bol zároveň i vzpomienkou na propagátora královskej hry v Bohuslavicích a okolí Ing.Horsta Poštulku. V turnaji zvíťazil najvyššie nasadený Jiří Bolacký (2281) zo Slavoju Poruba. Výsledky turnaja zaslal p.Leo Vitásek.

Konečné poradie v turnaji po 7.kole:
1.Bolacký Jiří (2281 Slavoj Poruba) 6,5b 2.Klimša Jiří (1916 ŠK Hrabyně) 5,5b 3.Kocur Valter (2121 D.Benešov) 5,5b 4.Bělka Lubomír (1954 D.Benešov) 5,5b 5.Vitásek Jan (2136 D.Benešov) 5b 6.Vavřínek Michal (1656 D.Benešov) 4,5b 7.Suchánek Miroslav (1870 D.Benešov) 4,5b 8.Kriebel Tadeáš (1250 Bohuslavice) 4,5b 9.Gemza Matouš (1676 D.Benešov) 4,5b 10.Kriebel Rudolf (1912 Bohuslavice) 4,5b .... 37 hráčov

Bohatú fotogalériu z turnaja si môžete pozrieť na stránkach obce Bohuslavice: http://www.bohuslaviceuhlucina.cz/

Kompletné výsledky rapid šachového turnaja 22.ročník Bohuslavice Open 2007 si môžete pozrieť tu.

       
   
       

03/05 2007, 20:45 Nečasovky 2007 Vyškov (CZE)

Okresní šachový svaz Vyškov v spolupráci s ŠO MKS a DDM Vyškov usporiadal bleskový turnaj "Nečasovky 2007". Turnaj bol zároveň open okresným šachovým preborom v bleskovej hre. Turnaj sa hral v troch základných a v troch finálových kolách a zúčastnilo sa ho 26 hráčov. V turnaji zvíťazil talentovaný Vojtěch Plát. Výsledky a fotografie turnaja zaslal p.Stanislav Vémola.

Konečné poradie v turnaji Finále A:
1.Plat Vojtech (2264 SK Stare Mesto) 7,5b 2.Kejik Frantisek (2093 MKS Vyskov) 5,5b 3.Kuncar Petr (2117 TJ Bucovice) 5b 4.Hejny Jaroslav (1992 Lokomotiva Brno) 4b 5.Bracha Pavel (1765 Sokol Vrahovice) 3,5b 6.Moucka Jiri (2034 MKS Vyskov) 3b 7.Slepankova Radka (1971 SK TJ Komorany) 3b 8.Strelicka jan (1941 MKS Vyskov) 2,5b 9.Sysel Michal (1964 TJ Bucovice) 2b

Kompletné výsledky bleskového šachového turnaja Nečasovky 2007 Vyškov si môžete stiahnúť tu.

       
   
Jan Slepánek-Zdeněk Kupčík   Michal Sysel-Vojtěch Plát  
   
Petr Kunčar-Jan Strelička   Vlevo 77-letý Miroslav Jandl  

03/05 2007, 20:20 3.Šachový turnaj pri príležitosti vstupu SR do EU 2007 Šaľa (SVK)

Dňa 1.5.2007 sa v Šali uskutočnil 3. ročník šachového turnaja Open rapid pri príležitosti  výročia vstupu SR do EÚ o putovný pohár primátora mesta Šaľa. Zúčastnilo sa ho 90 hráčov z 27 klubov.
Celkovým víťazom sa stal Ľuboš Debnár (CCVČ SPU Nitra) so 7,5 b. pred Jánom Bresťákom 7,5 b. a Máriom Horváthom 7 b., (obidvaja ŠK Bašta Nové Zámky). V kategórii do 18 rokov bol najúspešnejší Peter Michalík (ŠK Prievidza) 7 b., celkove 4. miesto, do 16 rokov zvíťazil Tamáš Petényi (ŠK Dunajská Streda) 6,5 b. celkove 8. miesto. Medzi seniormi sa najlepšie umiestnil Jozef Veselský (ŠK Zentiva Hlohovec) 6,5 b. pred Gustávom Šturcom (ŠK Slovan Bratislava) 6 b. a Jánom Mesárošom (ŠK Tlmače) 5,5 b.
V kategórii neregistrovaných šachistov sa najlepšie umiestnil Jozef Mečiar, súčasný viceprimátor mesta Šaľa so 4,5 bodmi. (Vincent Černák)

Konečné poradie v turnaji po 9.kole:
1.FM Debnár Ľuboš (2307 Ccvč-Spu Nitra) 7,5b 2.FM Brešťák Ján (2220 Šk Bašta Nové Zámky) 7,5b 3.FM Horváth Mário (2346 Šk Nové Zámky) 7b 4.Michalík Peter (2318 Šk Prievidza) 7b 5.Balogh Marián (2255 Šk Bašta Nové Zámky) 6,5b 6.Farkas Gábor (2298 Šk Dunajská Streda) 6,5b 7.Jablonický František (2253 Lokomotíva Trnava) 6,5b 8.Petényi Tamás (2209 Šk Dunajská Streda) 6,5b 9.Veselský Jozef (2249 Šk Zentiva Hlohovec) 6,5b 10.Jančovič Peter (2145 Ccvč-Spu Nitra) 6,5b .... 90 hráčov

Kompletné propozície 3.ročníka šachového turnaja Šaľa 2007 si môžete pozrieť tu.

       
   
       
   
       

03/05 2007, 18:30 13.Turnaj šachových veteránů 2007 Ostrava-Poruba (CZE)

Šachový oddiel TJ VOKD Ostava-Poruba usporiadal v termíne 16.4.-24.4.2007 z poverenia MěŠS v Ostrave 13.ročník otvoreného šachového preboru seniorov ostravských šachových oddielov a ich hostí "Turnaj šachových veteránů". Hral sa turnaj švajčiarskám systémom na 9.kôl tempom 1,5 hodiny na 30 ťahov a 1 hodina na dohrávku partie. Turnaj bol určený pre šachistov narodených v roku 1947 a šachistky 1957 a starších.

Konečné poradie v turnaji po 9.kole:
1.Šorel Eduard (1928 CZE Šktp Hrabyně) 7,5b 2.Petrov Bogoljub (1999 CZE Htj Odra Ostrava) 7b 3.Herman Pavel (1896 CZE Dynamo Dp Ostrava) 6,5b 4.Šimek Jiří (2072 CZE Šk Slavoj Poruba) 6,5b 5.Vaníček Adolf (1886 CZE Unie Hlubina) 6b 6.Peřík Alois (1880 CZE Dynamo Dp Ostrava) 6b 7.Majerčík Pavol (1897 SVK Šk Caissa Čadca) 5b 8.Třetina Zdeněk (1807 CZE Vokd Poruba) 5b 9.Macalka František (1685 CZE Šk Elspol S.r.o. Ostrava) 5b 10.Czorniak František (1692 CZE Šk Slavoj Poruba) 5b .... 28 hráčov

Kompletné výsledky Turnaja šachových veteránů 2007 Ostrava-Poruba si môžete pozrieť tu.

Šachový oddiel TJ VOKD Ostrava-Poruba: http://sachy-vokd.wz.cz/index.html

02/05 2007, 21:40 Šachový turnaj o pohár primátora mesta Fiľakovo 2007 - propozície (SVK)

Mesto Fiľakovo, Centrum voľného času IUVENES – IUVENES Szabadidőközpont, Komisia pre mládež a šport pri MZ vo Fiľakove usporiadajú dňa 12.5.2007 Šachový turnaj o pohár primátora mesta Fiľakovo 2007. Turnaj sa bude hrať na 9.kôl tempom 2x15 minút. Propozície zaslal a na turnaj pozýva p.Alexander Szamos.

Kompletné propozície šachového turnaja o pohár primátora mesta Fiľakovo 2007 si môžete pozrieť tu.

Kalendár turnajov na Slovensku a v Čechách k dispozícii tu.


Mesto Fiľakovo

02/05 2007, 21:20 6.Open Karlovy Vary 2007 (CZE)

 
 
V termíne 27.4.-1.5.2007 sa v Karlovych Varoch hral 6.ročník medzinárodného šachového turnaja "Open Karlovy Vary 2007". V turnaji hranom na 7.kôl štartovalo 73 hráčov. V turnaji zvíťazil rakúsky hráč Bruno Steiner, víťazom krajského preboru sa stal Jiří Soukup, ktorý obsadil v turnaji 5.miesto. Viac informácií a fotogalériu si môžete pozrieť na stránke venovanej turnaju.

Konečné poradie v turnaji po 7.kole:
1.Steiner Bruno (AUT 2231) 6b 2.IM Ganaus Hannes (AUT 2287) 5,5b 3.IM Neuman Petr (CZE 2414) 5,5b 4.Haba Zdenek (CZE 2229) 5,5b 5.Soukup Jiri (CZE 2241) 5b 6.Dusbaba Jaroslav (CZE 2075) 5b 7.Pribyl Jaroslav (CZE 2049) 5b 8.Kovar Petr (CZE 2115) 5b 9.Zikes Vaclav (CZE 2130) 5b 10.IM Pribyl Josef (CZE 2393) 5b .... 73 hráčov

Výsledky na ChessResults: http://chess-results.com/tnr6337.aspx?tnr=6337&art=1&lan=1&mm=1&m=-1
Oficiálna stránka podujatia:
http://open.unas.cz/

 

02/05 2007, 21:00 MSR družstiev starších žiakov 2007 Bijacovce (SVK)

Slovenský šachový zväz v spolupráci s obcou Bijacovce a SOU Bijacovce usporiadal Majstrovstvá družstiev starších žiakov pre rok 2007. Víťazom majstrovského turnaja sa stalo družstvo ŠK Dunajská Streda A v zložení David Varga, Tamas Petényi, Dominik Csiba, Reka Kantor.

Konečné poradie v turnaji po 7.kole:
1.ŠK Dunajská Streda A (David Varga, Tamas Petenyi, Dominik Csiba, Reka Kantor) 24,5b 2.Kriváň Ondrašová 19,5b 3.Caissa Čadca A 19b 4.KŠN Bratislava A 18,5b 5.ŠK Dunajská Streda B 17,5b 6.Kriváň Ondrašová B 17,5b 7.ŠK Osuské 17,5b 8.Kriváň Ondrašová C 16,5b 9.ŠK Sabinov 16b 10.OSK Lisková 16b .... 35 družstiev
Chess Results:
http://chess-results.com/tnr6368.aspx?lan=1

Šlovenský šachový zväz: http://www.chess.sk

02/05 2007, 20:50 Memorial Stanislava Foglara 2007 Pardubice (CZE)

V nedelu 29.4.2007 sa v Pardubiciach hral bleskový turnaj družstiev "Memoriál Stanislava Foglara", turnaj bol zároveň i krajským preborom Pardubického šachového svazu družstiev v bleskovej hre. Za účasti 6 družstiev zvíťazilo družstvo 2222 ŠK Polabiny II v zložení Hošek, Kourek, Mojžíš J., Just.

Konečné poradie v turnaji:
1.2222 ŠK Polabiny II (Hošek, Kourek, Mojžíš J., Just) 33b 2.ŠK Vysoké Mýto 29,5b 3.Senioři 20,5b 4.DDM a TJ Hlinsko 13b 5.Spartak Choceň 12b 6.2222 ŠK Polabiny I 12b

Šachový svaz Pardubického kraje: http://www.chesspce.cz/system/showpage.php3?pageid=msf-07


Mesto Pardubice

02/05 2007, 20:00 Ostravský koník 2007 (CZE)

Mezinárodní šachový festival Ostravský koník 2007, který odstartoval 26.dubna 2007 simultánní partií mezinárodního mistra Lukáše Klímy v centru Ostravy je právě v polovině. Po hře naslepo, přeboru žáků základních a středních škol, turnaji v bleskovém šachu či V.I.P. simultánce proti velmistru Viktoru Lázničkovi pokračuje boj ve Velmistrovském superturnaji, FIDE Openu či Národním Openu.

Na prestižní uzavřený velmistrovský superturnaj přijali pozvání Polák GM Michal Krasenkov (2661), slovenská jednička GM Sergei Movsesian (2642), současná česká dvojka GM Zbyněk Hráček a nejmladší z aktérů pardubický GM Viktor Láznička. Turnaj 16. kategorie s průměrným ratingem 2631 je šestikolový, každý s každým dvě partie. K diváckému zatraktivění vede jistě také zákaz nabídky remízy před třicátým tahem.
Po první části turnaje, třech odehraných kolech, vede se dvěma body dvojice Sergei Movsesian a Michal Krasenkow. Sergei Movsesian hned v prvním kole narazil na svého extraligového spoluhráče z pardubického týmu Viktora Lázničku. Partie přinesla na úvod velmi atraktivní souboj. Viktor Láznička černými dokázal získat nadějnou pozici, kde mohl pomýšlet i na zisk celého bodu. Vše nakonec rozhodla oboustranná časová tíseň a větší turnajové zkušenosti Sergeie Movsesiana, který napínavou věžovou koncovku dotáhl do vítězného konce.

Jednička 1. Novoborského šachového klubu Zbyněk Hráček měl v úvodních dvou kolech černé figury. V prvním kole sehrál celkově vyrovnanou partii s Michalem Krasenkowem, která skončila ve věžové koncovce remízou. V druhém kole čekal Hráčka Viktor Láznička, který chtěl jistě napravit své zaváhání z prvního kola. Zbyněk Hráček zvolil černými aktivnější postup a gambitovou variantou získal v zahájení aktivní hru. Partie po střední hře přešla do pozice, ve které ani jedna ze stran nechtěla realizovat prosazování svých riskantních plánů. Soupeři se tak dohodli na oboustranně přijatelné remíze.
Ve 3. kole došlo opět k rezultativnímu výsledku. Michal Krasenkow získal bílými ze zahájení (Slovanská hra) znatelnou výhodu. Po dvacátém tahu musel černý Viktor Láznička čelit nebezpečnému útoku, který bílý ještě vystupňoval obětí figury. V závěru partie v oboustranné časové tísni Krasenkow bezchybně realizoval výhodu své pozice a připsal si tak první vítězství v turnaji. Zbyněk Hráček měl poprvné bílé figury a jeho soupeřem byl Sergei Movsesian. Ze zahájení vyšel bílý s mírnou výhodou, kterou však Sergei Movsesian přesnou obranou dokázal eliminovat. Partii zakončili oba soupeři opakováním tahů a podepsáním remízy.

Na včerejší sváteční den měli velmistři naplánované propagační akce v místním regionu. Sergei Movsesian navštívil Orlovou a Zbyněk Hráček se vydal za šachisty do Frýdku-Místku. Nejmladší z účastníků, Viktor Láznička, sehrál prestižní V.I.P. simultánku v místě konání Ostravského koníka, Domu kultury města Ostrava. Simultánky se zúčastnili zástupci partnerů šachového festivalu, veřejně známé osobnosti našeho regionu (např. Ivan Knížátko - bývalý zastupitel MMO, Petr Vícha - starosta Bohumína, Miroslav Pifka - ředitel rádia Helax) a vybraní šachoví veteráni (nad 70 let). V příjemné atmosféře šachového svátku nenechal Viktor nikoho na pochybách a rychlým tempem „zničil“ 15 ze svých soupeřů. Pouze jedinému, panu Františku Czorniakovi (74 let) ze ŠK Slavoje Poruba, povolil remízu.

Velmistrovský turnaj pokračuje dnes prvním kolem odvetných zápasů.

Na startovní listinu devítikolového FIDE Openu bylo zapsáno 122 hráčů ze čtrnácti zemí. Ze zahraničí má největší zastoupení Polsko (10 hráčů), pak následuje trochu překvapivě Švédsko (5 hráčů). Po úvodních čtyřech kolech jsou ve vedení již pouze 3 hráči s plným bodovým ziskem 4/4. Ve třetím kole jsme mohli na prvním stole poprvé zaznamenat smírný výsledek v partii mezinárodní mistr Vesselovsky versus mezinárodní mistr Šimáček (nejvýše nasazený, favorit turnaje) a dlouhou partii jsme viděli v on-line přenosu z druhé šachovnice. V ní dvojka turnaje Nikita Maiorov nastoupil bílými proti Marianovi Kantorikovi. Ve 28. tahu vznikla na šachovnici jezdcová koncovka. Bílý měl malé plus v podobě aktivnějšího jezdce, ale rozbory v komentátorské místnosti, kde mohou návštěvníci turnaje naslouchat glosám mezinárodního mistra Lukáše Klímy, vyvozovaly převážně remízové závěry. Nakonec přeci jenom slavil úspěch favorit dvojice, Nikita Maiorov. Ten však hned v dalším kole zaváhal a prohrál s nadějným mladým polským mistrem FIDE Gumulou, který se nyní dělí s havířovským Rašíkem a ostravským Tallou o první místo.
Do závěru FIDE Openu zbývá ještě pět kol, které zajisté zamíchají celkovým pořadím. Papírovými favority na zisk medailí jsou zcela jistě tři velmistři, Tomáš Likavský, Marek Vokáč a Mikuláš Maník. Kdo bude nakonec vítězem se dozvíme v neděli 6.5. po posledním kole.
ChessResults:
http://chess-results.com/tnr6365.aspx?tnr=6365&art=1&lan=1&mm=1&m=1

V Národním Openu proti sobě válčí 98 šachistů a po 4. kole je ve vedení jediný hráč s plným bodovým ziskem Zbyněk Baroš z Fulneku.
ChessResults:
http://chess-results.com/tnr6364.aspx?tnr=6364&art=1&lan=1&mm=1&m=-1

(Marek Jelínek, ředitel festivalu)

Oficiálna stránka podujatia: http://www.ostravskykonik.cz


02/05 2007, 19:40 KP družstiev v bleskovkách 2007 Hradec Králové (CZE)

Šachový oddíl TJ Slavia Hradec Králové v spolupráci s Královéhradeckým krajským šachovým svazem usporiadal 28.4.2007 "Krajský přebor v bleskovém šachu družstev Hradec Králové 2007". Turnaj bol kvalifikačným turnajom ma Majstrovstvá Českej republiky v bleskovom šachu družstiev, ktorý sa bude konať 6.5.2007 v Znojme.

Konečné poradie v turnaji:
1.Slavia HK A 52,5b 2.Slavia HK B 52b 3.Lípa A 41,5b 4.TJ Náchod 39b 5.Lípa B 32,5b 6.Jaroměř 29,5 7.Lípa C 20b 8.Slavia HK C 20b 9.Slavia HK D 1b

Královehradecký krajský šachový svaz: http://www.chess.cz/kraje/khss/cp06-07.htm#blesk


02/05 2007, 19:20 15.Šachový festival 2007 Ústi nad Labem (CZE)

V termíne 27.4.-29.4.2007 sa v Ústí nad Labem konal 15.ročník šachového festivalu. Hlavným turnajom bol sobotný open v ktorom zvíťazil GM Jiří Štoček, víťazstvo zopakoval i v nedeľnom bleskovom turnaji, kde vo finále porazil IM Michala Konopku. K ústeckému festivalu patrí i celá rada doprovodných turnajov o ktorých si môžete podrobne prečítať na stránkach poriadajúceho ŠK Spartak Ústí nad Labem.

Konečné poradie v rapid turnaji po 7.kole (5. turnaj GP v rapid šachu):
1.GM Jiří Štoček (2524) 6b 2.IM Pavel Jirkovský (2345) 6b 3.IM Michal Konopka (2417) 5,5b 4.Vlastimil Louček (2270) 5,5b 5.Hadraba Vladimír (2190) 5b 6.Jan Balín (2276) 5b 7.Miroslav Blecha (2185) 5b 8.Miloš Kozák (2238) 5b 9.Jiří Horák (2203) 5b 10. Michal Bujak (2207) 5b .... 61 hráčov

Šachový klub Spartak Ústí nad Labem: http://chess-ul.zde.cz/

02/05 2007, 18:50 Národné listiny LOK platné od 1.5.2007 (SVK / CZE)

V termíne k 1.5.2007 vydali národné federácie Slovenskej republiky a Českej republiky národné listiny osobných koeficientov platné od tohto dátumu.

Slovenskú LOK platnú od 1.5.2007 si môžete stiahnúť tu.

Českú LOK platnú od 1.5.2007 si môžete stiahnúť tu.

 

02/05 2007, 18:40 Mitropa Cup 2007 Szeged 2007 (HUN)

 
 
V termíne 8.5.-16.5.2007 sa v maďarskom Szegede bude konať tohtoročný turnaj Mitropa Cup. Na oficiálnej stránke turnaja sa objavili súpisky jednotlivých družstiev. Prvé kolo začina 8.5. o 15.00 a organizátori pripravujú i online prenosy.

Slovenská republika:
muži: Ján Plachetka (2418), Róbert Tibenský (2422), Erik Pintér (2394), Peter Michalík (2311), Ján Smoleň (2327)
ženy: Zuzana Borošová (2206), Veronika Machalová (2178), Niki Varholáková (2180)

Česká republika:
muži: Ján Bernášek (2509), Pavel Šimáček (2495), Petr Martin (2443), Ivo Príborský (2370), Marek Vokáč (2482)
ženy: Kateřina Němcová (2164), Lucie Hodová (2074)

Oficiálna stránka turnaja: http://web.t-online.hu/passant/sakkversenyek/

02/05 2007, 17:20 2.Jarný šachový festival 2007 Zvolen (SVK)

V sobotu podujatie zahájili bleskovým turnajom za účasti 36 hráčov. Víťazstvo si vybojoval FM Peter Papanetz pred Jánom Valuškom a Milanom Michaličkom. Po obede zohral FM P. Papanetz simultánku proti 32 súperom s výsledkom 24 výhier, 5 remiz a 3 prehry.

V nedeľu 29.4.2007 sa hral Rapid Open za účasti 66 šachistov. Napínavý súboj o prvenstvo zviedli dvaja najvyššie nasadení hráči. Obaja získali 7,5 bodu a vďaka lepšiemu pomocnému hodnoteniu prvé miesto získal František Vass (Nové Zámky) pred FM Jaromírom Bednářom z Martina. Nasledovala skupiny 6,5 bodových v poradí FM P. Papanetz (Junior Banská Bystrica), Ž. Banduka (PŠK Banská Bystrica), J. Bakalár (Dunajov) a M. Michalička (Junior Banská Bystrica). Hodnotné ceny boli udelené aj v ďalších kategóriach. (Stanislav Kuchyňa)

Konečné poradie v rapid turnaji po 9.kole:
1.Vass Frantisek (2445 SK Basta Nove Zamky) 7,5b 2.Bednar Jaromir (2416 MSK Martin) 7,5b 3.Papanetz Peter (2293 SK TH Junior Banska Bystrica) 6,5b 4.Banduka Zeljko (2139 PSK Banska Bystrica) 6,5b 5.Bakalar Jan (2152 TJ Inbest Dunajov) 6,5b 6.Michalicka Milan (2145 SK TH Junior Banska Bystrica) 6,5b 7.Novacek Vladimir (2063 SO Podbrezova) 6b 8.Sulko Jan (2142 TJ Slavia TU Zvolen) 6b 9.Marko Anton (2116 SK Neomax Partizanske) 6b 10.Seget Milan (2075 TJ Slavia TU Zvolen) 6b .... 66 hráčov

Fotografie z turnaja: http://www.stanykovofoto.szm.sk/stanykfoto01.htm

Kompletné výsledky rapid turnaja 2.ročníka jarného šachového festivalu 2007 Zvolen si môžete pozrieť tu.

       
   
Víťaz František Vass z cennou trofejou   Pohľad do hracej sály  

02/05 2007, 14:20 Chess Rapid Match Leko-Kramnik 2007 (HUN)

 
 
V termíne termíne 25.4.-29.4.2007 sa bude konať v maďarskom Miskolci zaujímavý rapid zápas. V zápase na 8 partií sa stretnú veľmajstri Peter Leko a Vladimír Kramnik. Prvá partia je na programe 25.4.2007 o 16.00 a druhá o 17.30. Poriadatelia pripravili na oficiálnej stránke online prenosy. Kramnik Vladimir - Leko Peter 4,5:3,5

Partia1 Kramnik, Vladimir - Leko, Peter 1/2 25 A33 English Symmetrical
Partia2 Leko, Peter - Kramnik, Vladimir 1/2 51 C88 Ruy Lopez Closed
Partia3 Kramnik, Vladimir - Leko, Peter 1-0 44 E15 Queens Indian
Partia4 Leko, Peter - Kramnik, Vladimir 1/2 52 C88 Ruy Lopez Closed
Partia5 Kramnik, Vladimir - Leko, Peter 1-0 57 A30 English Symmetrical
Partia6 Leko, Peter - Kramnik, Vladimir 1-0 49 C84 Ruy Lopez Centre Attack
Partia7 Kramnik, Vladimir - Leko, Peter 1/2 30 D43 Anti-Meran Gambit
Partia8 Leko, Peter - Kramnik, Vladimir 1/2 30 C77 Ruy Lopez Anderssen

Oficiálna stránka turnaja: http://www.lekokramnyik.hu/eng/ Partie k stiahnutiu

02/05 2007, 14:15 Majstrovstvá Slovenska mládeže 2007 Liptovský Mikuláš (SVK)

Dňa 22.4.2007 sa začali Majstrovstvá Slovenska mládeže v šachu, ktoré budú pokračovať do 27.4.2007. MSR mládeže chlapcov a dievčat sa hrali v kategóriách do 10, 12, 14, 16 a 18 rokov. Do 10 samostatných turnajov bolo prihlásených viac ako 200 hráčov čo bude radiť tohtoročné majstrovstvá medzi silné mládežnícke podujatie. Komentár pred MSR od Rudolfa Diviaka si môžete prečitať na stránke Slovenského šachového zväzu. Fotogalériu zo zahájenia a 1.kola si môžete pozrieť na stránke podujatia a stránke SŠZ.

Majstrami Slovenska v jednotlivých kategóriách sa stali:
do 10 rokov: Veronika Gažíková (ŠK Prievidza), Ondrej Mráz (ŠK Kriváň L.Ondrašová)
do 12 rokov: Monika Mrázová (ŠK Kriváň L.Ondrašová), Martin Pagerka (ŠK Osuské)
do 14 rokov: Zsofia Edés (Komárňanský Sc Komárno), Jozef Straka (Caissa Čadca)
do 16 rokov: Monika Motyčáková (ŠK Liptov), David Varga (ŠK Dunajská Streda)
do 18 rokov: Daniela Petrigáčová (ŠK Drienov), Gábor Farkas (ŠK Dunajská Streda)

Jednotlivé kategórie na serveri ChessResults: CH10, CH12, CH14, CH16, CH18, D10, D12, D14, D16, D18

Oficiálna stránka turnaja: http://www.msrmladezelm.chess.sk/

       
   
       
   
       

Správy zo starších mesiaciov nájdete v ARCHÍVE

webautor Peter Mego mego@px.psg.sk