mego@seznam.cz
  APRÍL 2021
Archív starších správ po mesiacoch
Termínový kalendár
Linky na chess stránky
Archiv osobností
História otvorení
Šachová história
 
 
Chess Results
 
 

28/04 2021, 17:40 Turnaj kandidátov 2020/2021 Jekaterinburg (RUS)

Po viac ako ročnom prerušení pokračuje turnaj kandidátov svojou druhou polovicou v dňoch 19.4.-27.2021 na rovnakom mieste kde bol prerušený v ruskom Jekaterinburgu. V prvej polovici ktorá sa hrala v dňoch 15.3.-5.4.2020 prvé miesto obsadil Maxime Vachier-Lagrave (FRA 2767).
   
Oficiálna stránka podujatia: https://en.candidates-2020.com/
   

07/04 2021, 18:10 MSR základných a stredných škôl družstiev online 2021 (SVK)

Bude to najväčší online turnaj Slovenska?

To nikto z nás netuší, ale potenciál tu je. Áno, odporcovia online šachu môžu tvrdiť, že taký šach nie je to pravé. Že sa má hrať naživo. Súhlasím, naživo je naživo. No ignorovať rozvoj online šachu za posledný rok je rovnaké, ako keď pred sto rokmi ohrňovali pohoniči nos nad rozvojom automobilizmu. Dnes sa stále môžeme previezť v koči, no autá sa stali našou dennou súčasťou života.

V druhej polovici apríla sa uskutočnia prvé online majstrovstvá Slovenska, základných a stredných škôl družstiev. Je to príležitosť zahrať si doslova naprieč celým Slovenskom, dokonca aj v prípade, že by napríklad na Orave napadlo toľko snehu, že by sa nedalo cestovať. Aj to je jedna z výhod online šachu. Ale aby sme nehovorili len o výhodach. Z predchádzajúcich podujatí, ktoré sme organizovali alebo boli organizované inými klubmi, máme poučenie aj z možného “nedovoleného dopingu”. Je to normálne, tak ako sa to deje v každom športe a dokonca aj v šachu naživo.

Aj tu sme zapracovali a “vyladili systémy” tak, že prípadné správanie je možné odhaliť, upozorňujem, že pomerne ľahko…ale vlastne načo to tu píšem, veď vy hráte fair-play. A čo môžete spraviť, aby sa aj vaše deti, vaše deti z klubov alebo šachových krúžkov mohli žúčastniť týchto majstrovstiev? Je to jednoduché, stačí sa zaregistrovať formulárom

Registrácia základoškolákov
Registrácia stredoškolákov

A úplne najlepšie bude, ak im pošlete napríklad aj tento článok, kde v prílohe nájdu detailné propozície majstrovstiev. Za prvé dni registrácie sa prihlásilo 59 škôl, tešíme sa aj na tú vašu. Za organizačný tím, Michal Vrba

Propozície: https://www.chess.sk/files/subory/1_MSR_ONLINE_druzstiev_ZS_SS_2021.pdf

   

Správy zo starších mesiaciov nájdete v ARCHÍVE

webautor Peter Mego mego@seznam.cz

free counters