mego@px.psg.sk
  Propozície turnajov, termíny zaujímavých šachových akcií, výsledky zasielajte na mego@seznam.cz
Archív starších správ po mesiacoch
Termínový kalendár
Linky na chess stránky
Archiv osobností
História otvorení
Šachová história
 
 

5/2018

18.5.-20.5.2018   Ústí nad Labem 26.Šachový festival festival  
19.5.2018   Skalička Memoriál Ing.J.Vozáka družstvá vozakjar@seznam.cz    
19.5.2018   Chynorany 3.Chess Open Chynorany 9.kôl-2x15 minút bebjak.tom@gmail.com    
19.5.2018   Hrnčiarské Zalužany Open Hrnčiarské Zalužany          
19.5.2018   Bardejov Rapid Topľa 7.kôl-2x15 minút bskbardejovchess@gmail.com    
20.5.2018   Valašské Meziříčí 7.Memoriál J.Zajíce 9.kôl-12m+4s/ť joska43@seznam.cz    
20.5.-27.5.2018   Bohumín 1.Open Bohumín 2018 2 turnaje open@sachyorlova.cz
25.5.-27.5.2018   Ružomberok Chessfest 2018        
25.5.-27.5.2018   Praha Amatérsky open 5.kôl-60m+30s/ť migast@centrum.cz  
26.5.2018   Dolní Němčí 14.Memoriál K.Bartoše 9.kôl-2x15 minút svetinsky@garden.cz  
26.5.2018   Litvínov 42.VC Litvínova 7.kôl-20m+5s/ť bakajsa@atlas.cz    
26.5.2018   Říčany Memoriál F.Řihy 9.kôl-2x20 minút prebor@sachovnice.eu    
26.5.-2.6.2018   Tatranské Matliare MSR seniorov 2018 2 turnaje sturc@slovan-bratislava.com
27.5.2018   Považské Podhradie 19.Turnaj 4-členných družstiev 9.kôl-2x15 minút mego@seznam.cz
31.5.-3.6.2018   Remata MSR TPaV 7.kôl-45m+10s/ť nika.konkolova@gmail.com    

6/2018

2.6.2018   Bardejov Semifinále GPX východ mládež        
2.6.2018   Skalica Semifinále GPX západ mládež        
2.6.2018   Prievidza Open Prievidza 9.kôl-10m+5s/ť dobrotka@sachprievidza.sk  
2.6.-3.6.2018   Chrudim 56.Šachové Zaječice mládež sachy.zajecice@seznam.cz    
6.6.2018   Bratislava Turnaj začiatočníkov mládež brintel@trustpay.eu
8.6.-10.6.2018   Čadca Kysucký pohár 7.kôl-60m+30s/ť daniel.postek@gmail.com    
9.6.2018   Rajecké Teplice Hodový šachový turnaj 9.kôl-10m+10s/ť fera@hitech.cz  
9.6.2018   Šurany 1.Šachový turnaj detí mládež mail.pevecer@zoznam.sk    
9.6.2018   Moldava n/B. Open Trionomial 7.kôl-10m+5s/ť balazsattila@szepsicserkesz.sk    
9.6.2018   Praha 3.Memoriál B.Modra 7.kôl-15m+2s/ť petrzvara@hotmail.com  
9.6.2018   Modra 23.Memoriál Dr.J.Federiča 9.kôl-10m+10s/ť skmodra@gmail.com
9.6.2018   Česká Ves Českoveský turnaj mládež eda.till@seznam.cz    
9.6.2018   Broumov 10.bleskový turnaj 2 turnaje slovansachybroumov@gmail.com    
9.6.2018   Pelhřimov 5.O pelhřimovského pěšce mládež hruskon1@gmail.com    
9.6.2018   Humenné Finále GPX mládež        
9.6.2018   Mosty u Jablun. 17.Mostecká věž 9.kôl-13m+2s/ť pavel.kantor@seznam.cz    
23.6.2018   Praha 204.VC SK DP Praha rapid ruzena.pribylova@gmail.com
10.6.2018   Bernartice 19.Memoriál R.Hrubce blesk      
12.6.2018   Brno Druhé úterý mládež mhurta@volny.cz  
15.6.-17.6.2018   Humenné Open Reinter 2018 7.kôl-60m+30s/ť sachy@reinter.sk    
16.6.2018   Levice O pohár primátora 9.kôl-2x15 minút sachlevice@gmail.com    
16.6.2018   Brno Tretia sobota 9.kôl-2x15 minút lokobrno@email.cz  
16.6.2018   Turnov 7.Rohozecký soudek          
16.6.2018   Rajnochovice KP Zlin open blesk jarauhlir@seznam.cz    
16.6.2018   Hodonice Open Hodonice 2018 2 turnaje chesstjhodonice@gmail.com    
21.6.-24.6.2018   Kamenec 31.Zemplínska veža FIDE Open 7.kôl-60m30s/ť radoslavo14@gmail.com    
21.6.-29.6.2018   České Budějovice Šachový festival České Budějovice 3 turnaje sachovaskola@qcc.cz  
21.6.-30.6.2018   Praha 18.MS IPCA 9.kôl-90m+30s/ť evachess@seznam.cz  
22.6.-27.6.2018   L.Mikuláš V4 camp Liptov 2018 3 turnaje      
23.6.-30.6.2018   Dunajská Streda O pohár primátora GM turnaj pegyds@azet.sk    
24.6.-1.7.2018   Prostějov 13.Wisconsin Cup 9.kôl karel.virgler@seznam.cz  
30.6.-3.7.2018   Topolčany MSR amatérov do elo 2199 riabov@chess.sk    
30.6.-8.7.2018   Klatovy 24.O pohár města Klatov 2 turnaje sachklub.klatovy@seznam.cz  
30.6.-7.7.2018   Krásna Lípa 20.Open České Švýcarsko 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť prudek.jiri@seznam.cz    

7/2018

4.7.-11.7.2018   Vsetín 43.Přebor města Vsetína 2turnaje radek@zadrapa.cz  
5.7.-8.7.2018   Pohorelá 18.Open Pohorelá 7.kôl-2x120 minút adamik@pobox.sk    
7.7.2018   Bouzov 11.Turnaj na Bouzove 9.kôl-2x20 minút hynzin@seznam.cz    
7.7.-15.7.2018   Banská Štiavnica MSR jednotlivcov 2 turnaje maros@livechess.sk  
12.7.-19.7.2018   Pardubice 29.Czech Open festival j.mazuch@avekont.cz  
14.7.-21.7.2018   Praha MSD - 1.turnus   jindra.kollerova@mybox.cz  
21.7.-28.7.2018   Praha MSD - 2.turnus   jindra.kollerova@mybox.cz  
21.7.-28.7.2018   Košice 10.Memoriál L.Kotána 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť jurcisin.imrich@slposta.sk    
23.7.-29.7.2018   Bezměrov Medzinárodný šachový festival festival oplustil.vladimir@gmail.com  
27.7.-5.8.18   Kľačno 17.LŠT Koník mládež rohacek.miroslav@gmail.com  
28.7.-4.8.2018   Praha MSD - 3.turnus   jindra.kollerova@mybox.cz  
29.7.-5.8.2018   Tábor 14.VC Tábora 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť zdenek.havluj@quick.cz  

8/2018

2.8.-5.8.2018   Prešov Prešov Open 7.kôl-90m+30s/ť jaro.banoci@gmail.com    
3.8.-10.8.2018   Praha 5.Open Letní Praha Czech tour 2018/19 j.mazuch@avekont.cz  
4.8.2018   Kremnické Bane Memoriál K.Kvietka          
4.8.-11.8.2018   Rakovník 30.Jiraskův memoriál 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť pavel.lion@seznam.cz  
10.8.-12.8.2018   Detva Fide Open Chess Detva          
11.8.-18.8.2018   Olomouc Olomoucké šachové léto          
16.8.-19.8.2018   Bardejov 39.Turnaj SNP          
18.8.-26.8.2018   Jeseník 28.Jeseník Open 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť pav.kor@seznam.cz  
18.8.-26.8.2018   Staré Město 16.Fide Open Staré Město 2 turnaje bazantp@gmail.com  
25.8.-1.9.2018   Říčany 16.Pohár města Říčany 2 turnaje openricany@sachovnice.eu  
25.8.-29.8.2018   Bojnice Open Bojnice          
26.8.-2.8.2018   Brno 43.Veltržní pohár 2 turnaje lokobrno@email.cz  
29.8.-2.9.2018   Bratislava 7.Open Fide Dúbravan 7.kôl turnaj@dubravan.eu  
29.8.-1.9.2018   Bratislava 45.Memoriál O.Rintela mládež brintel@trustpay.eu  

9/2018

8.9.2018   Bratislava 5.Dansk Cup          
8.9.2018   Brno 24.Pohár bystrcké radnice 9.kôl-2x20 minút petria@seznam.cz  
8.9.-8.9.2018   Turnov Turnovský granát 9.kôl-15m+2s/ť tomas.duran@seznam.cz    
8.9.-15.9.2018   Valašská Bystřice Valašská Bystřice Open          
9.9.2018   Bytča 6.O putovný pohár TZOB          
9.9.2018   Šurany 28.O pohár primátora blesk pevecer@zoznam.sk    
15.9.2018   Topolčany MSR blesk jednotlivcov blesk        
16.9.2018   Boršice Burčákový turnaj blesk družstvá volcik@tradix.cz  
22.9.2018   Nitra O pohár primátora Nitry          
22.9.2018   Cífer 2.Hodový turnaj 9.kôl-10m+5s/ť sarmirmilos@zoznam.sk    
22.9.-29.9.2018   Třebíč 12.Open Vysočina Czech tour 2018/19 j.mazuch@avekont.cz  
23.9.2018   Višňové Rapid Višňové 9.kôl-2x15 minút java@centrum.sk    
30.9.-7.10.2018   Hradec Králové 9.Open Hradec Králové Czech tour 2018/19 j.mazuch@avekont.cz  
30.9.-7.10.2018   Tatranská Lomnica Open Tatry 9.kôl igor.privara@gmail.com

10/2018

                 
                 

11/2018

10.11.-17.11.2018   Brno 8.Open Brno Czech tour 2018/19 j.mazuch@avekont.cz  
18.11.-24.11.2018   Plzeň 10.Open Plzeň Czech tour 2018/19 j.mazuch@avekont.cz  

12/2018-1/2019

26.12.-1.1.2019   Litomyšl 1.Open Litomyšl Czech tour 2018/19 j.mazuch@avekont.cz  
4.1.-6.1.2019   Rajecké Teplice 4.Skalka Open 7.kôl-45m+15s/ť fera@hitech.cz  
11.1.-18.1.2019   Praha 18.Open Praha Czech tour 2018/19 j.mazuch@avekont.cz  
19.1.-26.1.2019   Mariánske Lázně 18.Open Mariánske Lázně Czech tour 2018/19 j.mazuch@avekont.cz  
23.2.-2.3.2019   Liberec 19.Open Liberec Czech tour 2018/19 j.mazuch@avekont.cz  

webautor Peter Mego mego@seznam.cz